Ostry komentarz Magdaleny Adamowicz. Chodzi o pieniądze WOŚP

Magdalena Adamowicz to wdowa, po tragicznie zmarłym, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu. Posłanka do Parlamentu Europejskiego zdecydowała się na ostry komentarz. Poruszyła w nim pieniądze WOŚP, ale pstryczek w nos otrzymał PiS.

Magdalena Adamowicz ostro komentuje

Magdalena Adamowicz w latach 1999-2019 była żoną Pawła Adamowicza, który zginął podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dźgnięty nożem, podczas gdy przebywał na orkiestrowej scenie. Pani Adamowicz obecnie realizuje się w polityce. Jest posłanką do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Naturalnie więc w nadchodzących wyborach prezydenckich wspierać będzie Małgorzatę Kidawę-Błońską, czego nie ukrywa w zamieszczanych na Twitterze komentarzach. Magdalena Adamowicz tym razem postanowiła zaatakować Prawo i Sprawiedliwość. W ostrych słowach wypowiedziała się na temat dotacji, które PiS przekazuje mediom publicznym. W wątek ten wplątała nawet WOŚP, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Magdalena Adamowicz wyliczyła, że WOŚP musiałaby grać jeszcze ponad 100 lat, by wyrównać kwotę, jaką przez ostatnie cztery lata rząd Prawa i Sprawiedliwości przekazał dla mediów publicznych. Zdaniem Adamowicz, TVP jest ważniejsza dla rządu niż szpitale, czy leki nowotworowe.

Europosłanka nawet nie kryła, że ostry komentarz to robienie dobrego gruntu pod kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, gdyż swój wpis oznaczyła hashtagiem #Kidawa2020. 

źródło: Twitter

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: