Strona główna OTOPRESS Biznes Klienci Ryanair są zbulwersowani. Jak można tak postępować?

Klienci Ryanair są zbulwersowani. Jak można tak postępować?

Znów głośno o liniach Ryanair. Tanie linie lotnicze szybko zaskarbiły sobie sympatię milionów Polaków. Irlandzka firma stała się jednym z ulubionych przewoźników pasażerów z kraju nad Wisłą. Ostatnie informacje mogą jednak niepokoić klientów. Są oni wręcz zbulwersowani. O co takiego chodzi?

Zbulwersowani klienci Ryanair

O liniach Ryanair na łamach portalu OTOPRESS.PL pisaliśmy wielokrotnie. Irlandzkiego przewoźnika zarówno chwaliliśmy, jak i krytykowaliśmy, gdy zaszła taka potrzeba. Wspominaliśmy chociażby o podniesieniu cen przez tanie linie lotnicze oraz rezygnacji z części lotów. Tym razem jednak wsłuchaliśmy się w komentarze Internatów. Część klientów Ryanair jest przerażona tym, co się wyprawia.

- REKLAMA -

Wielkie oszustwo w McDonald's. Ten film wiele wyjaśnia

Otóż na swoje skrzynki pocztowe otrzymują wiadomości o rzekomym kodzie promocyjnym od Ryanair. Treść e-maila jest bardzo kusząca. Według niej, wystarczy bowiem odpowiedzieć na trzy proste pytania i już można stać się posiadaczem vouchera Ryanair o wartości 2000 złotych.

- REKLAMA -

Nic bardziej mylnego. E-mail pochodzi od oszustów, którzy w ten sposób chcą od nas wyłudzić dane. Choć klienci są zbulwersowani, to Ryanair nic z tym nie może zrobić. Nie ma po prostu narzędzi, by przeciwstawić się tak zorganizowanemu procederowi. Jedyne, na co mogą liczyć klienci w przypadku irlandzkiego przewoźnika to wyraźniejsze ostrzeżenia, by unikać takich wiadomości. Póki co, w sieci nie natknęliśmy się na żaden taki komunikat i o to mają żal klienci.

Tanie linie lotnicze nic nie mogą zrobić?

Tanie linie lotnicze Ryanair obsługują rocznie miliony Polaków. Klienci mają też pretensje do polskiego rządu, że nie potrafi ukrócić takiego procederu. Niestety i w tym przypadku nie mamy dobrych informacji. Wiadomości te najczęściej wysyłane są zza granicy, a oszuści kamuflują się w ten sposób, że pozostają nieuchwytni. Co ciekawe, sprawa ta bulwersowała już w 2018 roku, ale teraz znów wróciła, niczym bumerang.

Jedyne co pozostaje nam zrobić, to być bardzo ostrożnym, a więc:

  • Zawsze sprawdzać, od kogo pochodzi e-mail 
  • Nie dawać się nabierać na takie sztuczki, jak darmowe 2000 złotych na loty
  • W razie wątpliwości skontaktować się z tanimi liniami lotniczymi

Ryanair oszustwo
Treść przykładowej wiadomości e-mail

Ryanair za to może pomyśleć nad tym, by na swojej stronie internetowej, czy mediach społecznościowych zamieścić stosowny komunikat o oszukańczym procederze tak, by uchronić swoich klientów.

źródło: Facebook, Twitter

Popularne tematy z portalu OTOPRESS.PL:

Piotr Paterczyk
Piotr Paterczykhttp://www.otopress.pl
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.

POPULARNE WIADOMOŚCI: