III wojna światowa. Przełomowa zapowiedź Trumpa dotycząca Polski

III wojna światowa Donald Trump

III wojna światowa. Słowa Donalda Trumpa wypowiedziane podczas najnowszego orędzia najprawdopodobniej przejdą do historii. Co więcej, wreszcie słyszymy coś pozytywnego w dobie tak napiętej sytuacji międzynarodowej. Prezydenta USA cytuje Wojciech Cejrowski.

Drżymy szczególnie od kilku tygodni. Bo od momentu, w którym Stany Zjednoczone zaatakowały przywódcę irańskiej armii, światowy konflikt wisi na włosku. Nic więc dziwnego, że internauci coraz częściej szukają informacji o tym, jak prawdopodobny jest konflikt zbrojny obejmujący między innymi Polskę.

Któż ma większą moc, by zapobiec III wojnie światowej, niż prezydent USA. Donald Trump podczas ostatniego orędzia do Amerykanów wypowiedział słowa, które przejdą do historii. Na antenie Radia Wnet polski podróżnik Wojciech Cejrowski mocno zaakcentował ten fragment wypowiedzi amerykańskiej głowy państwa.

III wojna światowa? Wojciech Cejrowski cytuje Trumpa

Czy USA chcą wojny? Otóż jak się okazuje, najwyraźniej nie. Na całe szczęście! Jeżeli wierzyć słowom obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, możemy czuć się bezpiecznie. Tym bardziej, że słowa, które zaraz przytoczymy bezpośrednio dotyczcą zobowiązań sojuszniczych Polski. Co powiedział Donald Trump?

Usłyszeliśmy przede wszystkim zapowiedź… wycofania amerykańskich wojsk „z cudzych wojen”. Tak powiedział prezydent, co zachwyciło m.in. właśnie Cejrowskiego. Ponadto amerykański przywódca celnie zauważył, iż można walczyć z reżimami „wajchą gospodarczą”, niekoniecznie rakietami. Jak mówi autor kultowej serii Boso przez świat: mieszkaniec USA słuchając kolejnych przemówień Donalda Trumpa czuje się wyjątkowy i uniesiony. Wojciech Cejrowski wymienia również poczucie bezpieczeństwa w związku z zapowiedziami Trumpa. Tym bardziej, że dzięki chłodnej głowie Trumpa III wojna światowa najprawdopodobniej nie wybuchnie.

Tysiące polskich żołnierzy wreszcie wrócą do swoich rodzin? Donald Trump zapowiedział przełomowe działania…

Czy Trumpowi można wierzyć? Otóż Cejrowski zapewnia, że jak najbardziej tak. Porównał obecną głowę państwa do rządów demokratów, którzy – jak mówi podróżnik – od lat karmią Amerykanów frazesami. „A to co Donald Trump powiedział, rzeczywiście się zdarzyło. On wymieniał to, co już zrobił i co zrobi. Powiedział m.in., że bezrobocie spadło. Że za jego rządów kilka milionów ludzi przestało korzystać z kartek żywnościowych, bo poszli do pracy” – wymieniał Wojciech Cejrowski.

Przypomnijmy, że Polska jest krajem jednym z najmocniej zaangażowanych w działania zbrojne u boku Amerykanów na Bliskim Wschodzie. Stąd też mieliśmy prawo obawiać się odwetu m.in. ze strony dżihadystów. Miejmy jednak nadzieję, że o terminie III wojna światowa niedługo zapomnimy, a kolejne wojny na świecie będą „wygaszane”.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl