Dawid Kubacki zdradził tajemnicę. Pomysł okaże się strzałem w „10”?

Dawid Kubacki znalazł złoty środek?
Dawid Kubacki

Dawid Kubacki notuje obecnie najlepszy sezon w swojej sportowej karierze. Wszyscy zastanawiają się, czy właśnie jesteśmy świadkami narodzin gwiazdy pokroju Adama Małysza i Kamila Stocha. Tej zimy, skoczek już dziesięciokrotnie stanął na pucharowym podium. Jego dyspozycja jest fenomenalna, chociaż musimy przyznać, że na tym idealnym wizerunku pojawiła się ostatnio mała rysa. Chodzi o słabszy występ w Willingen. Liczymy jednak na to, że to tylko wypadek przy pracy i „Mustaf” wróci do wysokiej dyspozycji. Tym bardziej, że z tego co mówi wynika, że ma plan na to, by skakać jeszcze dalej.

Dawid Kubacki zdradził tajemnicę?

Polski skoczek przeżywa najlepszy sezon w karierze. Trzy wygrane konkursy, łącznie 10 miejsc na podium oraz zwycięstwo w prestiżowym 68. Turnieju Czterech Skoczni to dotychczasowy dorobek Polaka. Dawid Kubacki zajmuje aktualnie 3. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do lidera (Stefan Kraft) traci zaledwie 173 punkty. Przed skoczkami jeszcze 7 konkursów, a więc Polak ma szansę by dogonić Austriaka i zgarnąć Kryształową Kulę.

Dawid Kubacki ma poważny problem. Kibice zaniepokojeni

Fani zastanawiają się, czy to możliwe, aby nasz skoczek dogonił w klasyfikacji Austriaka? W końcu Kraft to doświadczony zawodnik, który jest także w wyśmienitej formie. Okazuje się, że jest jedna rzecz, która ma pomóc Polakowi w osiągnięciu sukcesu. Dawid Kubacki w jednym z ostatnich wywiadów zdradził co pomaga mu oddawać dalekie skoki. Nie uwierzycie co to takiego.

Otóż nasz skoczek jest bardzo przywiązany do swoich butów narciarskich. Podczas gdy pozostali nasi kadrowicze użytkują nowe, wprowadzone od tego sezonu buty, Dawid Kubacki wciąż korzysta ze swoich starych. Mimo że nowe obuwie zostało wykonane „pod Kubackiego” to okazuje się, że mu nie służy. Polak narzekał, że jest zbyt twarde i ostatecznie zrezygnował z nowości.

Buty, które miały zrewolucjonizować skoki Polaków, a przy tym przestraszyć rywali, nie wydały się naszemu skoczkowi odpowiednie. Jak pokazują wyniki zawodów, rzeczywiście w starych butach Dawid Kubacki osiąga bez porównania lepsze wyniki. Jak sam przyznał, skacząc w treningu w Willingen w nowym obuwiu, zepsuł skok. Gdy tylko wrócił do starych butów, od razu zaczął skakać lepiej.

Nie pozostaje więc nic innego, jak trzymać kciuki za Polaka. Miejmy nadzieję, że zarówno obuwie, kombinezon i warunki wietrzne pozwolą mu na zdobycie Kryształowej Kuli. Dawid Kubacki z pewnością zasługuje na to trofeum.