P

Polacy dostaną dodatkowe pieniądze. Nowy pomysł PiS

Polacy dostaną dodatkowe pieniądze. Nowy pomysł PiS
Początek roku zazwyczaj oznacza podwyżki. Drożeje praktycznie wszystko, począwszy od pieczywa, poprzez energię elektryczną i gaz, skończywszy na wywozie odpadów komunalnych. Nie inaczej było w tym roku. Sporo cen towarów, czy usług już poszło w górę, a to niestety nie koniec. Na szczęście politycy PiS wpadli na ciekawy pomysł. Chcą dać ludziom dodatkowe pieniądze. 

Dodatkowe pieniądze od PiS

Obóz rządzący już niejednokrotnie pokazał, iż leży mu na sercu los Polaków. Programy społeczne, wspierające ludzi w różnym wieku stały się wizytówką rządu Mateusza Morawieckiego. 500+, 300+, czy też trzynasta emerytura to tylko niektóre przykłady realnej pomocy ze strony państwa. Politycy PiS na tym jednak nie poprzestają. Śledząc na bieżąco sytuację społeczno-ekonomiczną, starają się podejmować odpowiednie działania na rzecz zwykłych Polaków. Tak właśnie jest i tym razem.

Jak wszyscy dobrze wiemy, z dniem 1 stycznia wzrosły opłaty za prąd. Energetyczni giganci typu Enea, Tauron, PGE, czy Energa wprowadziły około 12% podwyżkę. Rząd zareagował niemalże natychmiastowo. Politycy PiS opracowali projekt ustawy, która umożliwia wypłatę rekompensat z tytułu wspomnianej podwyżki.

Trzeba jednak spełnić określone wymagania, aby móc starać się o rekompensatę, którą zaplanował PiS. Po pierwsze, ustawa będzie dotyczyć tylko gospodarstw domowych. Nie zostaną nią objęte firmy, gdyż byłoby to sprzeczne z prawem unijnym. Po drugie, dochód osoby, która jest stroną umowy zawartej z dostawcą energii elektrycznej nie może przekroczyć 7 tysięcy złotych miesięcznie. Po trzecie, trzeba będzie złożyć wniosek. Chętni mają czas do końca 2020 roku na dopięcie wszelkich formalności.

Powróćmy jeszcze do samego projektu ustawy, przygotowanego przez PiS. Warto podkreślić, iż zakłada ona cztery wysokości rekompensat. Oto one:

  • 34,08 zł dla osób, które zużywają od 63 do 500 kWh,
  • 82,80 zł dla poboru od 500 do 1200 kWh,
  • 190,86 zł dla zużycia od 1200 do 2800 kWh,
  • 306,75 zł jeśli ktoś zużywa powyżej 2800 kWh.

Co do sposobu wypłaty rekompensaty, to trzeba jasno powiedzieć, że nie otrzymamy pieniędzy do ręki. PiS chce, aby nasz pierwszy rachunek za prąd z datą wystawienia po 15.03.2021 roku zostanie pomniejszony o kwotę przyznanego dodatku.

Źródło: FAKT24.PL

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ