Jacek Kurski będzie zadowolony. TVN przegrało z TVP!

Nie od dziś wiadomo, że relacje między TVP i TVN nie należą do najlepszych.  Każda ze stacji nieco inaczej przedstawia aktualną sytuację w naszym kraju. Do tego obie rywalizują ze sobą w rankingach oglądalności. Właśnie z tego powodu prezes Jacek Kurski może być bardzo zadowolony z ostatnich wiadomości, które pojawiły się w przestrzeni medialnej. 

Jacek Kurski może świętować

Stosunki między konkurencyjnymi telewizjami nigdy nie należały do znakomitych. Jednakże jeszcze nigdy nie było tak źle jak w tej chwili. Dlatego też z pewnością Jacek Kurski z zadowoleniem przyjął najnowsze informacje.

Jak podają Wirtualnemedia.pl programy TVP okazały się liderami pod względem liczby widzów w styczniu 2020 roku. Co więcej, telewizja publiczna pokonała TVN aż dwukrotnie. Jacek Kurski może być dumny ze swoich pracowników.

POPULARNE  Robert Lewandowski w obliczu dużego wyzwania. Czy Polak da radę?

Przejdźmy jednak do konkretów. Z czego może się cieszyć Jacek Kurski? W styczniu bieżącego roku najchętniej oglądanym programem informacyjnym wg Wirtualnemedia.pl był „Teleexspress”. Przypomnijmy, że jest on nadawany w TVP oraz TVP Info. Średnio śledziło go 3,27 mln telewidzów. Na drugim miejscu znalazły się „Fakty” TVN-u. Dyrektor Edward Miszczak nie powodów do radości. Nie dość, że program TVP okazał się lepszy, to jeszcze do tego wiadomości nadawane przez jego stację zanotowały poważny spadek w rankingu oglądalności (ponad 11% w skali roku).

Kolejna świetna wiadomość dla prezesa telewizji publicznej to fakt, iż w grupie programów śniadaniowych triumfuje „Pytanie na śniadanie”. W styczniu tego roku, magazyn zgromadził przed telewizorami średnio 485 tysięcy widzów. „Dzień dobry TVN” uplasowało się na drugiej pozycji z widownią rzędu 377 tysięcy osób. Jacek Kurski może być zadowolony, gdyż program jego stacji nie tylko wyprzedził TVN, ale także nie zanotował tak potężnego spadku jak DDTVN. W porównaniu z grudniem pasmo śniadaniowe w telewizji Edwarda Miszczaka straciło około 63 tysiące widzów.

Wygląda więc na to, że TVP rośnie w siłę. Zdaniem wielu jest to spowodowane faktem, iż przykładowo „PNŚ” porusza tematy bliższe przeciętnym, zwykłym Polakom niż „DDTVN”. A jakie jest wasze zdanie? Które ze wspomnianych programów oglądacie?

Źródło: Wirtualnemedia.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: