Paweł Królikowski chciał popełnić samobójstwo. Szokujące informacje z przeszłości aktora

Paweł Królikowski, aktor znany między innymi z serialu Ranczo, czy show Twoja twarz brzmi znajomo walczy o powrót do zdrowia w jednym ze szpitali. Wszyscy trzymamy za niego kciuki. Tymczasem niewielu sobie zdaje sprawę z tego, że Królikowski niegdyś chciał popełnić samobójstwo.

Paweł Królikowski chciał popełnić samobójstwo

Królikowski to powszechnie lubiany i szanowany aktor. Dlatego informacja o tym, że kolejny raz trafił do szpitala zasmuciła miliony telewidzów. W końcu Ranczo, czy Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie pojawiał się Paweł Królikowski były jednymi, z hitowych produkcji TVP.

Paweł Królikowski trafił do szpitala tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w 2019 roku. Nieprzerwanie jest przy nim żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Dla Królikowskiego to już nie pierwszy pobyt w szpitalu. Pierwszy raz był hospitalizowany kilka lat temu, kiedy w jego głowie wykryto tętniaka. W maju 2019 kolejny raz trafił na oddział szpitalny. Ostatni pobyt w szpitalu rozpoczął w grudniu 2019 roku i od tego czasu, nie opuścił jeszcze murów szpitala.

Choć aktor, jak przyznają portale plotkarskie czuje się coraz lepiej, to przed nim jeszcze żmudna rehabilitacja, by powrócić do pełni sił.

Kolejny raz przypomniany został nieznany fakt z przeszłości Pawła Królikowskiego. Wiedzą o nim tylko nieliczni – zwłaszcza starsze pokolenie telewidzów. Otóż Paweł Królikowski chciał popełnić samobójstwo. O wszystkim wówczas opowiedział na łamach magazynu „Film”, a jego wypowiedź została przytoczona chociażby przez serwis internetowy Super Express.

– Miałem moment totalnego kryzysu. (…) Nie miałem pracy ani pomysłów na robotę. Trwało to chyba dwa lata. – wyznał Paweł Królikowski

Na domiar złego aktor wspomniał także, że oprócz propozycji pracy, dopadła go również infekcja, która spowodowała u niego paraliż połowy twarzy. To spowodowało u niego poważne załamanie, o którym sam opowiedział:

Żadne antybiotyki nie działały, nic nie pomagało. Podjąłem wtedy dramatyczną decyzję, że jest już tak źle, że chyba ze sobą skończę. Nie żartuję, naprawdę chciałem się zabić – komentuje Królikowski

Kariera Królikowskiego

Paweł Królikowski wyznał też, że to, że nadal żyje zawdzięcza w dużej mierze reżyserowi, Janowi Kolskiemu. – Pewnie do dzisiaj nie wie, że być może uratował mi wtedy życie – mówił Królikowski o sytuacji, w której przypadkowo spotkał Kolskiego, a ten zaproponował mu rolę.

Mamy nadzieję, że Królikowski szybko wróci do zdrowia, gdyż wszyscy pasjonowaliśmy się jego rolami w Ranczo, czy udziałem w programie Twoja twarz brzmi w znajomo. To w końcu jeden, z najlepszych aktorów TVP.

źródło: Super Express, Film

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: