Jarosław Kaczyński mobilizuje struktury. W obozie PiS gorąco

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Wie o tym Jarosław Kaczyński, który mobilizuje struktury PiS w całym kraju. Atmosfera w obozie władzy jest gorąca. Stawka bowiem jest wysoka.

Bo nie tylko wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich jest celem Prawa i Sprawiedliwości. Działacze partii rządzącej dobrze zdają sobie sprawę, że toczą bitwę z resztą ugrupowań również na wielu innych polach.

Jednym z takich zadań jest zbiórka podpisów. Co wybory jest to element stadium wyjściowego każdej kampanii wyborczej. Kaczyński wie, że na tym polu będzie konkurował między innymi z Konfederacją. Ta bowiem w swoich strukturach ma działaczy Ruchu Narodowego, którzy w zbiórkach podpisów zawsze wykazywali się niebywałą dziarskością.

Jarosław Kaczyński mobilizuje działaczy Prawa i Sprawiedliwości

Jak dowiedzieliśmy się, dziś odbyło się specjalne posiedzenie Komitetu Wykonawczego PiS. Na tym koncepcyjnym zebraniu nie zabrakło samego prezesa partii obozu rządzącego – Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziambor: W PiS panuje bezradność przez rosnące sondaże Konfederacji

Portal rp.pl donosi, że spotkanie struktur PiS-u miało wielowymiarowy charakter. Rozmawiano między innymi o strategii na kampanię Andrzeja Dudy oraz sobotniej konwencji wyborczej. To ona ma być oficjalnym rozpoczęciem zmagań wyborczych obecnego prezydenta, który ubiega się o reelekcję.

To jednak nie były jedyne tematy podnoszone na posiedzeniu PiS. Jarosław Kaczyński bardzo mocno mobilizował swoich działaczy do zbiórki podpisów. Jego zdaniem partia powinna pobić wynik ilości zebranych podpisów z 2015 roku. Jest to ważny aspekt wizerunkowy. Partia Kaczyńskiego chce pokazać, że ma mocne struktury w całym kraju.

Sobotnia konwencja – wielki benefis Dudy?

Jarosława Kaczyńskiego ma również nie zabraknąć na sobotniej konwencji. Ta jest skrupulatnie przygotowywana już od dłuższego czasu. Ma być to wielkie wydarzenie. Transmitowane będzie przez większość stacji telewizyjnych.

To na tym plenum właśnie urzędujący prezydent Andrzej Duda ma zaprezentować swój program wyborczy na nadchodzącą kampanię. Jak nieoficjalnie donoszą media, paść ma sporo obietnic, propozycji i pomysłów na następną kadencję. Na pewno Andrzej Duda oraz partyjni kamraci podsumują 5-letnią kandydaturę obecnej głowy państwa.

źródło: rp.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: