Janusz Korwin-Mikke na kontrowersyjnym zdjęciu. W sieci wrze

Janusz Korwin-Mikke rzadko odmawia wywiadów. Nikogo nie zdziwiło zatem, że ostatnio pojawił się w programie „Towarzyszka Panienka”, który prowadzi Monika Jaruzelska. Co ciekawe, rozmowa odbyła się w legendarnej już willi Jaruzelskich przy ul. Ikara w Warszawie.

Lider wolnościowców nie jest w stanie prawdopodobnie już niczym zaskoczyć opinii publicznej. Jest postacią o tyle niezwykłą, że potrafi wzbudzić sympatię nawet wśród tych, którzy ideologicznie znajdują się dokładnie na drugim krańcu sceny politycznej. Zwolennicy partii KORWiN rzadko krytykują swojego lidera.

Jednakże tym razem zdania są mocno podzielone. W internecie pojawiła się bowiem fotografia związana z rzeczonym wywiadem, który przeprowadziła Monika Jaruzelska. Nie byłoby w tym nic dziwnego. Dziennikarze często przecież zamieszczają fotografie z politykami jako „zajawkę” materiału wideo. Ale sposób, w jakiej Janusz Korwin-Mikke i Jaruzelska pozują do zdjęcia, może szokować.

Korwin-Mikke i Monika Jaruzelska

Lider wolnościowców, autorytet prawicowej młodzieży w Polsce, z iście ojcowską czułością obejmujący córkę komunistycznego generała – Wojciecha Jaruzelskiego. Trudno sobie taki obrazek wyobrazić, zanim się go zobaczy. Taka sytuacja miała jednak miejsce. W dodatku w domu Jaruzelskich. Fotografią pochwaliła się sama Monika Jaruzelska.

Z jej wpisu wynika, że rozmowa przebiegła w naprawdę miłej atmosferze. Zresztą widać to nawet w zamieszczonym już w serwisie YouTube nagraniu. „Nie dałam się sprowokować w kwestii inteligencji kobiet” – pochwaliła się na Twitterze Jaruzelska. Z kolei Janusz Korwin-Mikke przeszedł do porządku dziennego dość obojętnie.

Co by nie mówić, Jaruzelskiej poszło po stokroć lepiej, niż chociażby Elizie Michalik. Nie została przez Janusza Korwin-Mikkego intelektualnie poturbowana. Pytania były ciekawe, a rozmowa przebiegała bez niepotrzebnych spięć. Jednakże to nie sama treść rozmowy wywołała kontrowersje. Bo Twitter aż kipi od złośliwych komentarzy:

Monika Jaruzelska była pozytywnie zaskoczona osobą Korwin-Mikkego. Ten z kolei darował sobie wiele uszczypliwości względem nieżyjącego ojca kobiety. Czy jednak tego oczekiwali polityczny poplecznicy obojga uczestników rzeczonej rozmowy? Niekoniecznie. Pewne jest to, że tej wywiad zapamiętamy na długie lata. Któż mógłby się bowiem spodziewać, że tak radykalny antykomunista weźmie udział w podobnym nagraniu?

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: