Koronawirus atakuje. Olbrzymie liczby zakażonych, ofiara w nowym kraju

Koronawirus zbiera żniwo w Chinach, ale także na całym świecie. Liczby ofiar podawane przez chiński rząd są niebotyczne. Mamy również informację o zgonie w innym kraju niż Chiny Kontynentalne.

Epidemia trwa w najlepsze. Niestety są to smutne informacje. Chińskie władze podały dzisiejszej nocy nowe dane. Te są zatrważające. Wynika z nich bowiem, że wzrost zarażonych koronawirusem jest większy, niż w poprzednich raportach.

Aktualnie, według oficjalnych danych, infekcja, którą spowodował koronawirus dotknęła już ponad 60 tysięcy ludzi. To ogromna liczba, jednak poważniej wygląda przyrost zakażonych. Bowiem tylko ostatniej doby przybyło niespełna 15 tysięcy nowych osób zarażonych koronawirusem.

Koronawirus zabija w Chinach, ale nie tylko

Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnych informacji, wczoraj doszło do zgonu spowodowanego koronawirusem w Japonii. To kolejny już kraj poza Chinami, gdzie doszło do śmierci spowodowanej epidemią. Wcześniej takie przypadki odnotowano w Hongkongu i na Filipinach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: LOT przedłużył wstrzymanie lotów do Chin z powodu koronawirusa

Bilans jest niesamowicie dramatyczny. Śmierć poniosło już 1370 osób. To ogromna liczba i istnieje ryzyko, że epidemia będzie się rozwijać dalej w jeszcze bardziej zawrotnym tempie. Zakażeni Chińczycy podróżują po świecie, dlatego koronawirus dociera również do innych krajów, w tym europejskich.

Koronawirus – czy dotrze do Polski?

Na razie nie ma żadnych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Jest jedynie kilka podejrzeń. Lekarze jednak uspokajają – to tylko bezpodstawna presumpcja. Kilka osób, którzy wrócili ostatnimi czasy z Chin zostali poddani kwarantannie oraz są pod nieustannym okiem specjalistów z oddziałów zakaźnych. Koronawirus na razie do Polski nie dotarł i miejmy nadzieję, że taki stan utrzyma się do końca tej strasznej epidemii.

Zobacz inne artykuły z OTOPRESS:

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: