LOT przedłużył wstrzymanie lotów do Chin z powodu koronawirusa

Firma LOT podała dziś, że przedłuża okres wstrzymania lotów z Warszawy do Pekinu. Wszystko z powodu koronawirusa, który panuje w kraju azjatyckim.

Polskie Linie Lotnicze zawieszają loty do Pekinu ze stolicy aż do 28 marca bieżącego roku. Warto przypomnieć, że blokada lotów w tamte rejony trwa już od dłuższego czasu. Ostatni lot pasażerski do Pekinu miał miejsce 31 stycznia 2020 roku.

Wszystko za sprawą epidemii, którą wywołuje koronawirus. Ta panuje aktualnie w Chinach. Więcej informacji na temat rozwoju sytuacji epidemiologicznej znajdą Państwo w innych naszych artykułach pod tym linkiem.

LOT: Z powodu koronawirusa przedłużamy wstrzymywanie lotów do Pekinu

Polskie Linie Lotnicze wydały specjalne oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim, że chodzi przede wszystkim o troskę i bezpieczeństwo pasażerów lotów. Wszystko to ma związek z koronawirusem, który aktualnie jest coraz bardziej poważnym problemem wagi światowej

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą a Pekinem do 28 marca br. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo Pasażerów oraz członków Załóg Polskich Linii Lotniczych LOT – czytamy w specjalnym komunikacie LOT.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jarosław Kaczyński mobilizuje struktury. W obozie PiS gorąco

Ponadto Polskie Linie Lotnicze to nie jedyny przewoźnik, który podjął taką decyzję. Większość kontynentalnych firm lotniczych podjęło taką decyzję. Koronawirus zaraża coraz większą liczbę osób, dane są szokujące. Podróżowanie w rejony Chin jest aktualnie bardzo niebezpieczne.

Firma lotnicza informuje swoich pasażerów, aby zachowali szczególną ostrożność i dbali o swoje bezpieczeństwo ze względu na panującą epidemię koronawirusa. – Polskie Linie Lotnicze lot rekomendują bieżące sprawdzanie najnowszych wymagań związanych z wjazdem do krajów tranzytowych i docelowych. Wybrane państwa, m.in. Izrael, Indie, Singapur, Stany Zjednoczone, Japonia i Korea Południowa, ogłosiły, że nie zostaną wpuszczone na ich teren osoby, które w ostatnich 14 dniach przebywały w Chińskiej Republice Ludowej – ogłosił na swojej stronie internetowej LOT

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: