Berkowicz w sejmie: kiedy będzie program Jogging+?

Konrad Berkowicz
Berkowicz w sejmie: kiedy będzie program Jogging+?

Konrad Berkowicz, poseł z ramienia koła Konfederacji, nie raz potrafił zaskoczyć niezwykle wysublimowanym humorem. Taki też lubi prezentować na mównicy sejmowej. Dziś również zaskoczył.

Konrad Berkowicz to wiceprezes partii KORWiN. Od lat działa u boku prezesa Janusza Korwin-Mikkego. Uważany jest za swego rodzaju następcę „ojca wolnościowców”. Słynie z niespotykanych, wysublimowanych i ironicznych wypowiedzi. Tym właśnie przypodobał się wyborcom i został wybrany na urząd posła RP.

Zaskakuje praktycznie zawsze. Jego wyrachowane poczucie humoru trafia do sporej rzeszy ludzi. Niezwykle ekscentryczny polityk lubi bawić się w przysłowiową „ciuciubabkę” w stosunku do reszty polityków opozycyjnych.

Berkowicz: Premierze, kiedy mamy spodziewać się programu Jogging+

Dziś na mównicy sejmowej, podczas dyskusji na temat wprowadzania nowego podatku od cukru, Berkowicz również zasłynął z wykwintnej i finezyjnej wypowiedzi. Odnosząc się do pomysłu „dbania o zdrowie Polaków”, zaproponował inne rozwiązanie. Choć nie ma raczej szans na wprowadzenie takiego programu, to jednak polityk Konfederacji wypunktował rząd niezwykle kunsztownie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: LOT przedłużył wstrzymanie lotów do Chin z powodu koronawirusa

– Rząd w zeszłym roku podniósł VAT na wodę mineralną, ale uparcie twierdzi, że podatek od cukru nie jest kolejnym pretekstem do łupienia Polaków, tylko ma ograniczyć spożycie cukru, żeby Polacy byli zdrowsi – rozpoczął Berkowicz. – Więc ja mam pytanie: Panie Premierze, jeżeli uważa Pan, że ma Pan prawo dyktować Polakom, jak mają żyć, żeby byli zdrowsi, to (…) kiedy mamy się spodziewać programu Jogging+? – skwitował polityk Konfederacji.