Jest wyraźne nagranie. Wiemy, co Joanna Lichocka krzyczała do posłów opozycji

Joanna Lichocka już się z tego nie wykręci. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zachowała się skandalicznie na sali sejmowej. Mamy najnowsze nagranie, na którym – dzięki dużemu zbliżeniu – widać, co mówi znana polityk. Internauci nie mają litości i prześcigają się w słowach ostrej krytyki.

„Pycha. Tak wygląda pycha” – to jeden z mniej dosadnych komentarzy z Twittera. Zapis skandalicznego zachowanie posłanki Prawa i Sprawiedliwości w czwartkowy wieczór lotem błyskawicy obiegł sieć. Szczególnie sympatycy opozycji są oburzeni takim gestem posłanki partii rządzącej. Tym bardziej, że miało miejsce w trakcie debaty na nie byle jaki temat.

W Sejmie debatowano nad finansowaniem mediów publicznych. Warzyły się losy miliardów złotych, które rząd ma przekazać m.in. na TVP. Gdy stało się jasne, że najprawdopodobniej obecna władza znów wygra batalię, Joanna Lichocka zaczęła zachowywać się w sposób żenujący. Wymachiwała środkowym palcem w kierunku posłów opozycji. Niestety miało to miejsce niejednokrotnie. Tłumaczyła, że drapała się pod okiem. Szybko jednak prawda wyszła na jaw.

POPULARNE  Przesadził? Donald Tusk wieczorem odpalił bombę na Twitterze

„Kwintesencja PiS. To jest poseł Lichocka. Komisja kultury. Właśnie lobbowała, żeby przekazać 2 mld złotych na propagandę TVP. A potem pokazała swoją prawdziwą twarz. A raczej palec. Wstyd” – napisał w mediach społecznościowych przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Joanna Lichocka – jest najnowsze nagranie z Sejmu

Tłumaczenia Lichockiej na nic się zdadzą. Albowiem teza o „pojedynczej klatce” szybko została obalona przez media i internautów. Ponadto teraz na światło dzienne wyszło nagranie w dużym przybliżeniu. Nie dość, że widać tam, iż środkowy palec wystawiony w kierunku posłów opozycji nie był „wyjęty z kontekstu”, to jeszcze widać, co mówi posłanka.

POPULARNE  Krzysztof Jackowski to przewidział. Oto 5 spełnionych przepowiedni jasnowidza

Początkowo wydawało się, że Joanna Lichocka pokazując środkowy palec powtarza: „błazny!”. Kolejna wersja mówiła o: „walcie się”. Jednakże teraz na Twitterze pojawił się wpis, w którym osoba głuchoniema, lub powołująca się na kogoś głuchoniemego, wyjaśnia, iż Lichocka mówi ironicznie: „Płaczę, płaczę”. I zdaje się, że to wersja najbliższa prawdy.

POPULARNE  Janusz Korwin-Mikke na kontrowersyjnym zdjęciu. W sieci wrze

Jak by się nie starać, takie postępowanie jest nie do usprawiedliwienia. Faktycznie Joanna Lichocka wygląda na nagraniach na bardzo pewną siebie. Ponadto wykonuje gest, który nijak ma się do zapewnień i walce z nienawiścią i zachowywaniu powagi Wysokiej Izby. Jak widać, jeżeli o poziom debaty publicznej chodzi, to przed Polakami jeszcze długa droga.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: