Konfederacja zradziła? PiS ma ogromny żal do koalicji Korwin-Mikkego

Konfederacja zdradziła? Tak po nocnych głosowaniach w Sejmie uważa wielu polityków i dziennikarzy bliskich PiS. Ponadto, po nastrojach w sieci widać ewidentnie, że również sympatycy partii rządzącej zaczynają pałać jeszcze większą niechęcią do ugrupowania, które do Sejmu wprowadził Janusz Korwin-Mikke.

To był burzliwy dzień w Sejmie. W nocy z czwartku na piątek debatowano na wiele ważnych tematów. Wcześniej m.in. na temat finansowania mediów publicznych – głównie TVP. To właśnie wówczas Joanna Lichocka dopuściła się skandalicznego zachowania. Później natomiast przyszedł czas na nie mniej ważne tematy i głosowania.

POPULARNE  Janusz Korwin-Mikke na kontrowersyjnym zdjęciu. W sieci wrze

Te śledził bacznie Andrzej Hrechorowicz. Fotograf, który od dekad przechadza się korytarzami Sejmu, nie ukrywa swojej sympatii do PiS. Jak bowiem napisał: Konfederacja nie zachowała się dobrze przy okazji głosowania nad odwołaniem szefa MSWiA – Mariusza Kamińskiego. Jak głosowali ludzie, którym przewodzi Janusz Korwin-Mikke?

„Hm, Konfederacja mogła się wstrzymać, a głosowała za odwołaniem #MariuszKamiński. Głosowała „za”!” – napisał zniesmaczony Hrechorowicz. Taka postawa wolnościowców dziwi sympatyków PiS tym bardziej, że w ostatnim czasie CBA, podległe Kamińskiemu, chwali się kolejnymi sukcesami. Na światło dzienne wyszły na przykład nowe dowody ws. willi Kwaśniewskich.

„Zero zaskoczenia” – skomentował wymownie Samuel Pereira, szef internetowego wydania TVP Info. Inne komentarze pod wpisem Hrechorowicza są nie mniej agresywne. Wiele przywołuje plotki na temat rzekomych powiązań Konfederacji z Rosją. Inni z kolei złowieszczo przyznają, że teraz „wszystko staje się jasne”. Niejako posądzając Janusza Korwin-Mikkego i jego ludzi o „dogadanie” się z lewicowo-liberalną opozycją parlamentarną.

OTOPRESS.PL

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: