C

Chcesz zrobić ostatnie zakupy w TESCO? Zostało ci bardzo mało czasu

Chcesz zrobić ostatnie zakupy w TESCO? Zostało ci bardzo mało czasu
TESCO, choć wycofuje się z Polski, wciąż ma w naszym kraju wielu sympatyków. Brytyjska sieć wielu kojarzy się bowiem z symbolem kapitalizmu lat 90. W wielu miastach to właśnie te hipermarkety były pierwszymi, jakie wyrosły po transformacji ustrojowej. W ostatnim okresie włodarze z Wysp próbowali jeszcze ratować sytuację sprzedażą internetową. Los nie okazał się jednak łaskawy, najgorszego scenariusza nie da się już uniknąć.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Slogan znany i najprostszy z najprostszych. Jednakże wypowiadany w kontekście TESCO, u niejednego wywołuje nostalgię i wzruszenie. Albowiem z naszego kraju, w tempie zastraszająco szybkim, znika sieć, która obecna jest w III RP niemal od początku. To był powiew zachodniej kultury, trochę amerykańskości w brytyjskim wydaniu.

Dziś kolejne sklepy znikają lub są przejmowane przez konkurencję. Dzieje się to jednak tak szybko, że media, ani same władze sieci, nie nadążają o tym informować. Informacje, które przytoczymy teraz, pochodzą z zaledwie kilku ostatnich dni!

Ostatnie tchnienia TESCO w Polsce

Kaufland otworzy trzy sklepy w największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie oraz w Gdańsku 13 lutego br., podała sieć. Są to lokalizacje, w których dotychczas funkcjonowały sklepy TESCO – podał w środę serwis Money.pl. Z kolei w Tychach zostały już tylko zgliszcza. Co pisze o tym Dziennik Zachodni?

Swego czasu był to największy hipermarket w okolicy. Dziś TESCO w Tychach to opuszczona hala zamknięta na cztery spusty, która przypomina widokiem kadr z filmu apokaliptycznego. Likwidację sklepu w listopadzie 2019 poprzedziły zwolnienia grupowe i wyprzedaże – czytamy na łamach Dziennika Zachodniego. Podobnież TESCO nosi się również z zamiarem zamknięcia w najbliższym okresie sklepu m.in. w Mielcu.

Ogółem nie ulega wątpliwości, że bytność całej sieci w naszym kraju to już kwestia nie lat, a miesięcy. Świadczyć o tym mogą właśnie hurtowe zwolnienia w kolejnych, mniejszych nawet sklepach. Ponadto tempo, w jakim Brytyjczycy oddają swoje placówki konkurencji, nie pozostawia złudzeń. Informowaliśmy już wiele miesięcy temu, jak tanio TESCO wyprzedaje swój towar. Wygląda zatem na to, że w tej chwili walka idzie już tylko o minimalizację strat i możliwie bezinwazyjne wycofanie się z rynku polskiego.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ