Chcesz zrobić ostatnie zakupy w TESCO? Zostało ci bardzo mało czasu

TESCO, choć wycofuje się z Polski, wciąż ma w naszym kraju wielu sympatyków. Brytyjska sieć wielu kojarzy się bowiem z symbolem kapitalizmu lat 90. W wielu miastach to właśnie te hipermarkety były pierwszymi, jakie wyrosły po transformacji ustrojowej. W ostatnim okresie włodarze z Wysp próbowali jeszcze ratować sytuację sprzedażą internetową. Los nie okazał się jednak łaskawy, najgorszego scenariusza nie da się już uniknąć.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Slogan znany i najprostszy z najprostszych. Jednakże wypowiadany w kontekście TESCO, u niejednego wywołuje nostalgię i wzruszenie. Albowiem z naszego kraju, w tempie zastraszająco szybkim, znika sieć, która obecna jest w III RP niemal od początku. To był powiew zachodniej kultury, trochę amerykańskości w brytyjskim wydaniu.

POPULARNE  Biedronka: zaskakująca decyzja sieci. Pieniądze wrócą do kieszeni Polaków

Dziś kolejne sklepy znikają lub są przejmowane przez konkurencję. Dzieje się to jednak tak szybko, że media, ani same władze sieci, nie nadążają o tym informować. Informacje, które przytoczymy teraz, pochodzą z zaledwie kilku ostatnich dni!

Ostatnie tchnienia TESCO w Polsce

Kaufland otworzy trzy sklepy w największych miastach Polski – w Warszawie, Krakowie oraz w Gdańsku 13 lutego br., podała sieć. Są to lokalizacje, w których dotychczas funkcjonowały sklepy TESCO – podał w środę serwis Money.pl. Z kolei w Tychach zostały już tylko zgliszcza. Co pisze o tym Dziennik Zachodni?

POPULARNE  Roksana Węgiel wykazała się wielką odwagą! To zdjęcie zapamiętamy na lata

Swego czasu był to największy hipermarket w okolicy. Dziś TESCO w Tychach to opuszczona hala zamknięta na cztery spusty, która przypomina widokiem kadr z filmu apokaliptycznego. Likwidację sklepu w listopadzie 2019 poprzedziły zwolnienia grupowe i wyprzedaże – czytamy na łamach Dziennika Zachodniego. Podobnież TESCO nosi się również z zamiarem zamknięcia w najbliższym okresie sklepu m.in. w Mielcu.

POPULARNE  Ile wzrostu ma CLEO? Ta informacja zszokuje niejedną osobę

Ogółem nie ulega wątpliwości, że bytność całej sieci w naszym kraju to już kwestia nie lat, a miesięcy. Świadczyć o tym mogą właśnie hurtowe zwolnienia w kolejnych, mniejszych nawet sklepach. Ponadto tempo, w jakim Brytyjczycy oddają swoje placówki konkurencji, nie pozostawia złudzeń. Informowaliśmy już wiele miesięcy temu, jak tanio TESCO wyprzedaje swój towar. Wygląda zatem na to, że w tej chwili walka idzie już tylko o minimalizację strat i możliwie bezinwazyjne wycofanie się z rynku polskiego.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: