J

Jak otrzymać szybko zwrot podatku? Podpowiadamy, jak się rozliczyć

Jak otrzymać szybko zwrot podatku? Podpowiadamy, jak się rozliczyć

Nadszedł czas rozliczeń podatkowych. Jak otrzymać szybko zwrot podatku? Jak rozliczyć się z podatku dochodowego za 2019 rok? Podpowiadamy jak zrobić to szybko i sprawnie.

W dobie internetu nie musimy nawet wychodzić z domu, aby rozliczyć się z podatku dochodowego. Czas na to mamy do końca kwietnia, jednak niektórym może zależeć na jak najszybszym zwrocie nadpłaty podatku. Dlatego wielu Polaków decyduje się zrobić to już teraz.

Rząd uruchomił specjalny portal dla każdego z obywateli, na którym można rozliczyć swój PIT zaledwie kilkoma kliknięciami. Jednak, aby to zrobić, najpierw należy potwierdzić swoją tożsamość. Sposoby na to są dwa. Albo logujemy się za pomocą specjalnego profilu zaufanego poprzez swój bank, albo podajemy swoje dane oraz dane dochodów z poprzednich lat.

Jak otrzymać szybko zwrot podatku? Portal dla obywateli

Portal, o którym mowa to podatki.gov.pl. Wystarczy tam potwierdzić swoją tożsamość i od razu będziemy mieć dostęp do wszystkich funkcji. Znajdziemy tam niezbędne dokumenty, na przykład takie jak PIT-11 wystawiony przez Twojego pracodawcę. Jeżeli wszystko się zgadza, wystarczy potwierdzić wyświetlane dane oraz jednym kliknięciem złożyć deklarację podatkową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 2 miliardy złotych przyznane TVP i Polskiemu Radiu. Oto szczegóły

Jak otrzymać szybko zwrot podatku? Wszystko zależy od Twojego fiskusa. Cała procedura zwrotu może trwać maksymalnie 45 dni od dnia złożenia deklaracji. Jednak zwrot możesz dostać znacznie szybciej, jeśli Twój fiskus sprawnie zweryfikuje Twoje zeznanie podatkowe.

Najlepszą sytuację mają mieszkańcy tych pięciu małych miejscowości: Grodzisk Wielkopolski, Strzyżów, Dzierżoniów, Busko-Zdrój i Lubaczów. To tam bowiem w poprzednim roku podatnicy dostawali zwroty średnio najszybciej – w 14 dni. Jeśli chodzi zaś o duże miasta, szybki zwrot nadpłaty podatku mogą dostać mieszkańcy Poznania. Bowiem to właśnie to miasto w poprzednim roku wyróżniało się najszybszym wykonaniem procedury.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ