A

Amazon w Polsce? Możliwy już niedługo!

Amazon w Polsce? Możliwy już niedługo!

Do tej pory Polacy mogli zrobić zakupy na Amazonie jedynie za pośrednictwem niemieckiej strony internetowej. Jednak może już niedługo sytuacja się zmieni. Trwają właśnie rozmowy co do utworzenia jego polskiej wersji. Co więcej ma w tym pomóc współpraca z Pocztą Polską. Oto szczegóły.

Amazon to najpotężniejsze przedsiębiorstwo handlowe na świecie. Głównie rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych. Jednak z biegam czasu stało się też popularne w innych krajach co doprowadziło do tego, że powstały również platformy firmy w innych krajach. Między innymi też w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, wymienionych już Niemczech czy nawet w Japonii.

Jak wspomnieliśmy do tej pory w Polsce można było korzystać z usług jedynie z niemieckiej strony internetowej Amazon.de. Oczywiście polskojęzycznej, ale jednak. Zarówno cena przesyłek i czas ich oczekiwania oraz sposób płatności różniły się od tych, które mają Niemcy. Było to znacznym utrudnieniem na polskich klientów firmy.

ZOBACZ TEŻ: Facebook i Google niebezpieczne według Unii Europejskiej?

Amazon w Polsce?

Jak wiadomo możliwość powstania oddziału firmy w Polsce pojawiła się całkiem niedawno. Co więcej jej e-sklep ma pojawić się u nas już w tym roku – informuje „Gazeta Wyborcza”. Władze Amazona prowadzą obecnie intensywne rozmowy w tej sprawie. Między innymi z Pocztą Polską, z którą firma chce podjąć współpracę. Ponadto poczta ma już niedługo przejść testy jakościowe Amazona. Będzie to zapewne rozstrzygająca sprawa.

Rozmowy potrwają jeszcze trochę czasu. Wiadomo jednak, że ostateczna decyzja ma zostać pojęta w kwietniu podczas konsultacji firm. Jeśli jednak oba przedsiębiorstwa dojdą do porozumienia Poczta Polska miałaby się zająć dystrybucją paczek nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie. Niestety nie znane są szczegółowe informacje co do podjęcia współpracy pomiędzy stronami, bowiem ani firma Amazon, ani Poczta Polska nie udzieliły komentarza na ten temat. Mimo to, można spekulować, iż projekt ma duże szanse na dojście do skutku. Z pewnością obie firmy skorzystałyby na takiej umowie.

ZOBACZ TEŻ INNE NA TEN TEMAT: Polski Amazon? To może być historyczny projekt

Popularne na otopress.plLoading RSS Feed

KONIECZNIE ZOBACZ