Sędzia Sylwia Rehlis pobita. Sikorski: to wina Andrzeja Dudy

Radosław Sikorski Andrzej Duda LGBT BBC
Radosław Sikorski

Sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została dziś dotkliwie pobita. Radosław Sikorski zasugerował zatem, że to wina prezydenta. Wszystko to w związku ze słowami, które niedawno wypowiedział Andrzej Duda.

Kampania przed wyborami prezydenckimi ruszyła. Już w pierwszych jej dniach nietrudno dostrzec, jak brutalna będzie w niej debata. Przed chwilą na przykład były szef MSZ zasugerował, iż pobicie, któremu uległa sędzia Sylwia Rehlis, to wina Andrzeja Dudy.

Zapłakany Polak dogonił Andrzeja Dudę. Wzruszające słowa, które zapamiętamy na zawsze

Sylwia Rehlis pobita. Radosław Sikorski: winny Andrzej Duda

„W Sądzie Rejonowym w Rybniku doszło do napaści na sędzię Sylwię Rehlis. Sędzia zastała uderzona pięścią w okolice obojczyka i skopana. Protokolant obezwładnił napastnika. Onet dowiedział się nieoficjalnie, że przy napastniku znaleziono nóż” – przekazał na Twitterze Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu.

Na tę informację szybko zareagował Radosław Sikorski. Jak czytamy we wpisie byłego dyplomaty, odpowiedzialność za ten bandycki czyn w dużej mierze ponosi prezydent Andrzej Duda. Taka sugestia wynika z faktu, iż jakiś czas temu głowa państwa zachęcała Polaków do walki z sądową „kastą„.

Odzew na apel Pana Prezydena Andrzeja Dody o pomoc w walce kastą – skomentował wymownie Sikorski.