A

Agata Duda zaskoczyła dziś wszystkich. Ludzie nie mogli w to uwierzyć

Agata Duda zaskoczyła dziś wszystkich. Ludzie nie mogli w to uwierzyć

Agata Duda zaskoczyła wszystkich. Pierwsza dama wyjątkowo nie towarzyszy dziś prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Wybrała się natomiast w miejsce, gdzie praktycznie nikt się jej nie spodziewał. Co prawda nieliczni mieli wiedzę na temat wizyty, jednak postronne osoby przeżyły niemały szok.

Agata Kornhauser-Duda często krytykowana jest za mała aktywność. Zarzuty te najczęściej jednak wymierzają tylko zdecydowani przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości oraz obecnej głowy państwa. W praktyce natomiast pierwsza dama nie ma chwili wytchnienia.

Często bowiem małżonka naszego prezydenta odwiedza przeróżne miejsca w Polsce. Chodzi nie tylko o spotkania z rodakami, choć to też, ale również o wspieranie o promowanie różnych inicjatyw. Co ciekawe, nie zawsze wizyty pierwszej damy są hucznie zapowiadane. Dziś na przykład Agata Duda sprawiła niemałą niespodziankę mieszkańcom Mielca. Ba! Zjawiła się tam z nie byle powodu. Zamykając tym samym usta krytykom, którzy niemal od początku kończącej się kadencji zarzucają jej „leżenie i pachnięcie”.

Ponadto na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż małżonka Andrzeja Dudy zdecydowała się poświęcić czas na tak – co by nie mówić – mało medialną wizytę. Trwa przecież zażarta kampania przed wyborami prezydenckimi. A badania jasno obrazują, iż walczący o reelekcję prezydent zyskuje, gdy pokazuje się z rodziną.

Pierwsza dama przykładem dla najmłodszych

„Niespodzianka, ale miła” – komentowali mieszkańcy 60-tysięcznego miasta na Podkarpaciu. Z czego wynikała wizyta takiej osobowości w mieście lotniczym? Otóż – jak informują lokalne media – wizyta związana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Co mogło być zaskoczeniem, „dostęp” do pierwszej damy był całkiem swobodny.

Agata Duda zjawiła się na miejscu około godziny 13.00. Choć, co oczywiste, w jej towarzystwie widzimy ochronę, to zarówno lokalni działacze, jak i uczniowie szkoły podstawowej, mogli z bliska zobaczyć pierwszą damę RP. Kornhauser-Duda chętnie rozmawiała również z lokalnymi dziennikarzami.

Osoby, które miały okazję spotkać Agatę Dudę najpewniej mile to zapamiętają. Niestety w najbliższych miesiącach najprawdopodobniej takich wizyt pierwsza dama będzie składać coraz mniej. Albowiem w kolejnych tygodniach kampanii przed majowymi wyborami jej zaangażowanie w kampanię męża będzie musiało być znacznie większe.

źródło: hej.mielec.pl

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ