S

Straż miejska do likwidacji! Oburzające zdjęcie właśnie trafiło do sieci

Straż miejska do likwidacji! Oburzające zdjęcie właśnie trafiło do sieci

Straż miejska to jedna z najbardziej znienawidzonych formacji mundurowych w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, bowiem jej funkcjonariusze niejednokrotnie podejmują interwencje co najmniej dyskusyjne. Jednych działania „miejskich” oburzają, inni z kolei czują już tylko rozgoryczenie i żenadę.

Zdecydowana większość Polaków we wszelakich badaniach opowiada się za likwidacją Straży Miejskiej. Państwo jednak wciąż pozostaje bierne. Miasta również – tylko nieliczne zdecydowały się na samodzielną rezygnację z usług SM. Mimo tego, iż do internetu i innych środków przekazu regularnie przedostają się oburzające opisy i zapisy interwencji strażników miejskich. Coraz trudniej walczyć z tezą, że istnieją tylko po to, by istnieć.

Marcin Rola, znany dziennikarz i współtwórca telewizji internetowej wRealu24, przed chwilą zamieścił w swoich social mediach oburzające zdjęcie. Jest to typowy schemat, za który ciągle obrywa Straż Miejska. Nie oznacza to jednak, że funkcjonariusze mają zamiar się poprawić. Po raz kolejny pognębili bowiem starszą panią. Postanowili ukarać ją za czyn o tak niskiej szkodliwości społecznej, że aż trudno ubrać to w słowa. Tymczasem – co zauważają internauci – gdy na ulicach miasta naprawdę jest groźnie, strażnicy miejscy zjawiają się późno i niechętnie.

Straż miejska znów się „popisała”

„Żenujące! Zamiast łapać złodziei i oszustów, chłopcy w mundurkach wolą wlepić mandat starszej Pani dorabiającej sobie sprzedażą pączków. Prawda jest taka, że gdyby stał tam jakiś bysior to balibyście się podejść. Oto miara upadku państwa skoro służby zajmują się takimi pierdołami” – grzmi na Twitterze i Facebooku Marcin Rola.

Załączona fotografia faktycznie daje do myślenia. Bezradna starsza kobieta czeka na wypisanie mandatu przez dwóch funkcjonariuszy. Wszystko to dlatego, że chciała zarobić parę złotych (być może dosłownie!). Tak oto Straż Miejska po raz kolejny udowadnia, że nie istnieje po to, by służyć obywatelom. Wygląda to tak, jakby strażnicy przechadzali się ulicami tylko po to, by wyrobić normę, przy okazji uprzykrzając życie obywatelom.

Nic więc dziwnego, że postulat „Straż Miejska do likwidacji” z roku na rok cieszy się szerszą rzeszą propagujących. Kolejnym argumentem „za” jest fakt, iż utrzymanie tej formacji co roku kosztuje polskie miasta łącznie kilkaset milionów złotych.

źródło: OTOPRESS, kdk.pl

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ