Tomasz Grodzki ma ogromne kłopoty. Mamy informacje z ostatniej chwili

Marszałek Tomasz Grodzki

Tomasz Grodzki prawdopodobnie nie zaśnie tej nocy. Przed chwilą pojawiły się bowiem informacje, które mogą mocno niepokoić zarówno Marszałka Senatu, jak i rzesze jego licznych zwolenników. Wiadomości podają głównie media przychylne rządowi, powołując się na portal niezalezna.pl. Czytamy m.in. iż jest już wielu świadków mających pogrążyć Marszałka.

Grodzki już od kilku miesięcy jest na celowniku polityków partii rządzącej, a także przychylnych im mediów. Został bowiem wybrany na Marszałka Senatu, dzięki minimalnej większości sił opozycyjnych. To rzecz jasna mocno utrudnia Prawu i Sprawiedliwości rządzenie, przede wszystkim wdrażanie nowych ustaw. Nic więc dziwnego, że atak na Tomasza Grodzkiego przybrał formę zmasowaną. Jednakże najnowsze doniesienia – mimo wszystko – dają do myślenia.

Jest już ponad 50 świadków! – alarmuje w nagłówku Niezależna. W samym tekście jest już tylko ciekawiej, gdyż padają poważne zarzuty. Mianowicie takie, które – jeżeli się potwierdzą – mogą dosłownie pogrążyć nowo wybranego Marszałka. Rzecz jasna Tomasz Grodzki nie zdążył jeszcze odnieść się do najnowszych doniesień. Jak dokładnie brzmią?

Już 55 osób zostało przesłuchanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) w związku z toczącym się śledztwem dotyczącym korupcji w Szpitalu Szczecin–Zdunowo – dowiedział się nieoficjalnie portal Niezależna.pl. Mają być to głównie byli pacjenci prof. Tomasza Grodzkiego, a także ich rodziny i znajomi.

Tomasz Grodzki w opałach, kilkadziesiąt osób obciążyło Marszałka

Jeśli wierzyć doniesieniom Niezależnej i „Gazety Polskiej”, korupcja w rzeczonej placówce miałą być tak powszechna, że znalezienie świadków nie mogło stanowić większych problemów. Grodzki, co oczywiste, nadal może liczyć na pełne wsparcie opozycji i ludzi ją popierających. Wszystko wyjaśni się jednak, gdy przesłuchani zostaną kolejni świadkowie. Konkrety nie przemawiają niestety na korzyść doktora Grodzkiego.

Jak udało nieoficjalnie ustalić portalowi niezalezna.pl, funkcjonariusze ze szczecińskiej delegatury CBA przesłuchali już 55 osób. Są to świadkowie, którzy potwierdzają przyjmowanie korzyści majątkowych przez prof. Tomasza Grodzkiego w okresie kiedy był ordynatorem i dyrektorem Szpitala Szczecin-Zdunowo. Są to nie tylko byli pacjenci, ale także ich rodziny i znajomi.

Organy antykorupcyjne zajęły się sprawą kilka tygodni temu. Było to efekt głośnego wpisu prof. Agnieszki Popieli. Przeczytaliśmy tam między innymi, iż musiała ona zapłacić 500 dolarów za operacje swojej mamy. Od początku grudnia śledztwo nadzoruje je Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Przypomnijmy, że Tomasz Grodzki zapowiedział, że pozwie Popielę za te słowa. Sytuacja zmienia się jednak diametralnie w momencie, gdy zamiast jednej osoby, nieczystą przeszłość doktora potwierdza kilkadziesiąt kolejnych.

źródło: niezalezna.pl