M

Michał Szczerba wywiera presję na Tyrczynowicz-Kieryłło. „Niech odpowie na to pytanie”

Michał Szczerba wywiera presję na Tyrczynowicz-Kieryłło. „Niech odpowie na to pytanie”

Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej zadał szefowej sztabu Andrzeja Dudy trudne pytanie. Na tyle widać trudne, że Jolanta Turczynowicz-Kieryłło już od kilkudziesięciu godzin zwleka z odpowiedzią. A na tą liczą zapewne nie tylko siły opozycyjne, ale i zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości.

Kampania przed wyborami prezydenckimi trwa w najlepsze. Niektóre wątki, które się w niej pojawiają, dalekie są jednak od poważnych. Jednym z bardziej groteskowych jest ostatnia „afera” z ugryzieniem jakiegoś mężczyzny przez Jolantę Turczynowicz-Kieryłło. Poseł Michał Szczerba pyta o szczegóły. Ale o co tak naprawdę chodzi w całej sprawie?

Szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy – Jolanta Turczynowicz-Kieryłło – skomentowała w Polsat News nagłośnioną przez „Gazetę Wyborczą” informację o tym, że w 2018 roku ugryzła mężczyznę w czasie szarpaniny. Co usłyszeliśmy?

„Żeby atakować prezydenta, rozpoczyna się kampanię nienawiści przeciwko osobom, które mają mu pomóc w kampanii, w tym przypadku dotyka to dzisiaj mnie” – powiedziała. „Mam dokumenty, opinie biegłych lekarzy, że gdybym nie ugryzła tego człowieka, to na pewno mogłyby być skutki dużo gorsze” – podkreśliła Turczynowicz-Kieryłło. Spore wątpliwości ma jednak Michał Szczerba.

Szczerba: niech Turczynowicz-Kieryłło na to odpowie

Turczynowicz-Kieryłło przez ostatnią dobę wciąż nie odpowiedziała na zasadnicze pytanie: Dlaczego wzięta adwokatka, w terminie roku od zdarzenia, w którym uznaje się za rzekomo pokrzywdzoną tak drastycznego naruszenia nietykalności cielesnej, nie wniosła do sądu aktu oskarżenia?

Czy doczekamy się odpowiedzi? Na pewno temat będzie wałkowany przez media i internautów przez co najmniej kilka dni. Jest bowiem nośny i budzi spore emocje. Z kolei sam Szczerba nie jest typem polityka, który szybko zapomni o pytaniu pozostawionym bez odpowiedzi.

źródło: Twitter

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ