Tomasz Lis publikuje zaskakującą informację. „Za 100 dni PiS odda władzę”

Jarosław Kaczyński i Tomasz Lis
Jarosław Kaczyński i Tomasz Lis

Tomasz Lis wiąże ogromne nadzieje z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Jest bowiem zdeklarowanym przeciwnikiem obecnej władzy. Jednocześnie trudno nie odnieść wrażenia, że bardzo mocno kibicuje głównej partii opozycyjnej.

Praktycznie wszyscy, którzy źle życzą Prawu i Sprawiedliwości, z niecierpliwością oczekują na potknięcia prezydenta Andrzeja Dudy. Jest przecież jasne, że w przypadku wygranej kandydata opozycji, dalsze reformowanie kraju przez ludzi Jarosława Kaczyńskiego stałoby się praktycznie niemożliwe. Co zwiastuje Lis?

Otóż, jak informuje redaktor naczelny polskiej edycji „Newsweeka”, w drugiej turze wyborów może paść bardzo zaskakujący wynik. Swoją tezę Tomasz Lis opiera na najnowszych badaniach sondażowych. Choć wydawało się niemal pewne, że Andrzej Duda ma wygraną w kieszeni, to znany dziennikarz snuje śmiałe tezy.

Wybory prezydenckie: Tomasz Lis daje nadzieję opozycji

Jak czytamy we wpisie zamieszczonym na Twitterze, „reżim” ma upaść za niemal równe sto dni. Na opublikowany post z entuzjazmem odpowiadają followersi Lisa. „Oby tak się stało” – pisze jeden z użytkowników Twittera. „Głęboko w to wierzę” – odpowiada ktoś inny.

Ale na jakie badania powołuje się Tomasz Lis? Tego niestety nie precyzuje. Czytamy jedynie, iż mowa o „najnowszym sondażu”. Na co jego wynik miałby wskazywać?

– Z najnowszego sondażu wynika, ze w drugiej turze szanse kandydata opozycji wyglądają dokładnie jak 50/50. Za sto dni reżim może zostać złamany – przekazuje Lis. Jeżeli jego prognozy się potwierdzą i opozycji uda się pozbawić prezydenta Dudę reelekcji, najpewniej czekają nas wcześniejsze wybory parlamentarne.

źródło: Twitter