P

Psychopata ze Szczecina sprzedawał sąsiadom ludzkie mięso. Zobacz nasz materiał (MROCZNE HISTORIE)

Psychopata ze Szczecina sprzedawał sąsiadom ludzkie mięso. Zobacz nasz materiał (MROCZNE HISTORIE)

Józef Cyppek. Nazwisko tego człowieka ciągle przyprawia mieszkańców Szczecina o gęsią skórkę. Istnieje bowiem legenda, która tak naprawdę legendą nie jest. Bo to prawdziwa historia o Kanibalu zamieszkującym szczecińską dzielnicę Niebuszewo.

Rozpoczynamy serię magazynów kryminalnych w OTOPRESS.pl. W pierwszym odcinku Mrocznych Historii, Weronika Niedzielan opowie o szokującej, a raczej odrażającej postaci, jaką bez wątpienia był Józef Cyppek. Niestety w miejscu, w którym mieszkał ten okrutny człowiek, wciąż żyją ludzie, którzy pamiętają działalność swojego uciążliwego sąsiada. Kim był Józef Cyppek?

Jak podaje Wikipedia, Cyppek to polski morderca, zwany Rzeźnikiem z Niebuszewa. Skazany na karę śmierci (wyrok wykonano). Udowodniono mu zabójstwo jednej kobiety – sąsiadki Ireny Jarosz, przyjęła się jednak teoria przypisująca mu także szereg innych zbrodni.

Najprawdopodobniej Józef Cyppek przerabiał ciała swoich ofiar na produkty jadalne w hali magazynowej Wyższej Szkoły Rolniczej, która wówczas była opuszczona. Nie zostało do końca dowiedzione. Wiadomo jednak, że na pobliskim bazarze sprzedawał bigos własnej produkcji. W tych trudnych, powojennych latach mięso było towarem deficytowym. Z kolei w jego mieszkaniu znaleziono ludzkie organy, mięso, a nawet „przetwory”.

Zespół OTOPRESS TV

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ