P

Putin wyciąga pięść w stronę Polski. Jednak marzy mu się wojna?

Putin wyciąga pięść w stronę Polski. Jednak marzy mu się wojna?

Władimir Putin po raz kolejny wyciąga pięść w stronę zachodnich granic. Czy prezydentowi Rosji nie wystarcza wojna z Ukrainą? Rosyjskie media, m.in. Sputnik, cytują bowiem słowa rosyjskiego przywódcy, które z naszej perspektywy nie mogą napawać optymizmem.

Władze Federacji Rosyjskiej nie sprawiają wrażenie takich, którym szczególnie zależy na utrzymaniu pokoju w Europie. Raz po raz słyszymy bowiem szumne zapowiedzi, a Putin – ku uciesze rodzimych nacjonalistów – snuje mocarstwowe plany. Dodatkowo wciąż zwiększa się liczebność armii, a najnowsze zapowiedzi nie zapowiadają niczego dobrego. Czy aneksja Krymu była tylko początkiem? Czy Moskwie marzy się kolejna wojna?

Portal Sputnik, który – jak wiadomo – jest bezpośrednio powiązany z kremlem, podaje bardzo ważne informacje. Ja czytamy, Władimir Putin po raz kolejny ostentacyjnie reaguje na zwiększanie liczebności sił NATO na terenie Polski i sąsiednich krajów bałtyckich. Gdy Niemcy czy Francja długofalowo zmniejszyły wydatki na zbrojenia, Moskwa idzie na całość.

Putin się nie zatrzymuje, chce kolejnej wojny?

„Prezydent Władimir Putin ujawnił podczas koncertu Ministerstwa Obrony z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny, że Rosja będzie nadal modernizować armię i marynarkę wojenną w celu wprowadzenia nowoczesnej broni i sprzętu” – podaje polska edycja rzeczonego rosyjskiego portalu. Kolejne zdania niepokoją jeszcze bardziej, gdyż okazuje się, że Putin inwestuje w bronie o wysokiej precyzji. Co to oznacza?

To rzecz jasna raczy wiedzieć tylko Władimir Putin. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że przywódca Kremla chce spełnić swoje groźby i trzymać Polskę na muszce. Kilka lat temu zagroził bowiem, że w razie potrzeby „nakieruje rakiety na Warszawę”. – Prezydent zauważył, że władze planują dalsze wzmacnianie potencjału sił strategicznych, kierowanie najnowszej broni do wszystkich rodzajów wojsk, w tym systemy laserowe i hipersoniczne, a także systemy o wysokiej precyzji – podaje Sputnik.

Na dowód tego, iż nie żartuje, Putin zaznaczył, iż niszczycielska broń jest już w fazie testów. „Jednocześnie, zgodnie z wieloma obiecującymi wzorcami, jest to tak naprawdę „broń przyszłości”, przeszliśmy już z fazy testowania do umieszczania jej w stanie gotowości bojowej” – powiedział. Ton tych słów ewidentnie wskazuje na to, że przywódca Rosji chce przypodobać się nacjonalistycznej części elektoratu. A przecież w Rosji stanowi on większość.

Niech najlepiej obrazuje to fakt, że z wielu badań wynika, iż większość Rosjan popierała agresję na Ukrainę. Miejmy nadzieję, że słowa Putina to tylko populizm, a nie zapowiedź kolejnego konfliktu. Trudno przecież mieć pewność, jakie intencje ma Rosja i jakie interesy mają wpływ na decyzje jej władz.

Popularne na otopress.plLoading RSS Feed
Loading RSS Feed

KONIECZNIE ZOBACZ