L

Lepiej usiądźcie. Oto ile Biedronka zarobiła w Polsce w ubiegłym roku

Lepiej usiądźcie. Oto ile Biedronka zarobiła w Polsce w ubiegłym roku
Dziś wiemy jedno: Biedronka jest wiodącą siecią dyskontów w Polsce. Niemalże wszyscy robimy w niej zakupy i nie ma Polaka, który nie wie, co kryje się pod logotypem z sympatycznym owadem. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak gigantyczne przychody notuje w naszym kraju portugalska spółka Jeronimo Martins.

Gigantyczne inwestycje w reklamę zwracają się Portugalczykom. Możemy bowiem powiedzieć już nie tylko to, że Biedronka stała się siecią numer jeden w naszym kraju. To nie wystarczało ambitnym ludziom zarządzającym spółką Jeronimo Martins Polska. Postanowili zatem iść po rekordy. I to takie, które dosłownie wgniatają w fotel.

Ile Biedronka zarobiła w Polsce w ubiegłym roku? Odgadnięcie jest niemal niemożliwe, jeżeli nie ma się styczności z dokładnymi danymi. Nic w tym dziwnego, gdyż są to kwoty tak gigantyczne, że wręcz trudne do wyobrażenia dla większości Polaków. Jeronimo Martins nie ukrywa jednak tych informacji i chwali się imponującymi wzrostami.

Między innymi Interia opublikowała zdumiewający raport opublikowany przez spółkę, której własnością jest Biedronka. Co ciekawe, wzrosty osiągają nawet dwucyfrowe wartości! Kiedy ta sieć zwolni tempo? Chyba nieprędko. Do takiego wniosku można dojść szczególnie po ostatnich informacjach o zagranicznej ekspansji Biedronki.

Biedronka: historyczne zyski w Polsce

W ubiegłym roku sieci spod znaku sympatycznego owada udało się zwiększyć sprzedaż aż o 8,8 procent. Już w poprzednich okresach wydawało się, że Jeronimo Martins zbliża się do sufitu. Jednakże najwyraźniej dla nich „sky is the limit”. Lepiej usiądźcie, bo oto poniżej przedstawiamy konkretne kwoty.

Jak czytamy w opublikowanym raporcie, przychody Grupy Jeronimo Martins w ubiegłym roku osiągnęły oszałamiające 18,64 mld euro. Natomiast rok wcześniej było to „zaledwie”. 17,34 mld. Był to zatem wzrost o 7,5 proc. A sama sieć Biedronka, obecna na tę chwilę tylko w naszym kraju?

Zysk EBITDA Biedronki wyniósł 918 mln euro, co oznacza wzrost o 7,9 proc. w tej walucie. Przy stałym kursie wymiany walut, wzrost wyniósł 8,8 proc.

To wręcz niewyobrażalne pieniądze. Biedronka nie spoczywa jednak na laurach. W oficjalnym komunikacie sieci czytamy bowiem, iż w 2020 roku zostanie zmodernizowanych ćwierć tysiąca starych sklepów. Jeronimo Martins przeznaczy również kilkaset milionów euro na marketing i inwestycje pokrewne. Cytując klasyka: mają rozmach!

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ