Opinia Korwin-Mikkego zszokowała lewicową posłankę. Nie wytrzymała na wizji [WIDEO]

Grecja znów musi radzić sobie ze szturmem uchodźców na jej granice. Swoją opinię w tej sprawie przedstawił jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke.

Zdjęcia z greckiej granicy znów obiegły całą Europę. Widać na nich, że kraj położony na południu naszego kontynentu znów musi radzić sobie ze szturmem uchodźców. Służby robią, co mogą jednak widać, iż coraz trudniej będzie zachować bezpieczeństwo.

Głos ws. kolejnej migracji uchodźców z Bliskiego Wschodu zabrał poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. Na antenie TVP Info stwierdził, że ludzie, którzy bez paszportu chcą przekroczyć granicę są „bezczelni”.

„Jak ktoś bez paszportu chce przekroczyć granicę, jest bezczelny. Nie mamy żadnych zobowiązań wobec tych ludzi” – wypalił Janusz Korwin-Mikke podczas programu telewizyjnego.

Jego wypowiedź oburzyła obecną w studio posłankę Lewicy, Magdę Biejat. Polityk nie wytrzymała i nazwała słowa Korwin-Mikkego „skandalicznymi”.

„To ich (uchodźców – przyp. red.) wina, że w Syrii jest wojna?” – pytała Biejat.

Korwin-Mikke nie dał za wygraną. Odparł, że większość uchodźców, którzy chcą dostać się do Europy, to zdrowi, dorośli mężczyźni. Dodał również, że na Stary Kontynent przyciągają ich przede wszystkim zasiłki socjalne, które wypłacają m.in. Niemcy.