2

2 miliardy dla TVP, ale pod jednym warunkiem. Dziennikarz przedstawił opinię, co na to Polacy?

2 miliardy dla TVP, ale pod jednym warunkiem. Dziennikarz przedstawił opinię, co na to Polacy?
Kwestia przyznania 2 miliardów złotych rekompensaty dla TVP budzi w przestrzeni publicznej ogromne emocje. Swoją opinię w tej sprawie przedstawił dziennikarz Rafał Otoka-Frąckiewicz, który zaproponował ciekawe rozwiązanie sporu.

Kilka tygodni temu Sejm zdecydował o przyznaniu 2 miliardów złotych rekompensaty dla TVP. Decyzja motywowana była m.in. faktem, że spadają wpływy z abonamentu. W związku z tym należy przeznaczyć na Telewizję Publiczną dodatkowe środki, które mają wyrównać straty. To spotkało się z krytyczną reakcją opozycji, która twierdzi, że rozsądniej byłoby przekazać 2 miliardy złotych na leczenie pacjentów chorych na raka.

Niebawem ustawa trafi na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy, który musi zdecydować, co – kolokwialnie mówiąc – zrobić z tym fantem. Atmosferę dodatkowo podgrzewa fakt, iż znajdujemy się w przededniu wyborów prezydenckich, natomiast wielu Polaków m.in. od tej decyzji uzależnia to, na kogo odda swój głos.

Stanowisko ws. rekompensaty dla TVP zabrał dziennikarz Rafał Otoka-Frąckiewicz. Podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie telewizji wPolsce.pl przedstawił ciekawe rozwiązanie problemu.

„Trzeba zrobić tak: likwidujemy abonament i w związku z tym z pieniędzy z podatków płacimy za telewizję” – powiedział dziennikarz. „Albo – prezydent Duda nie daje 2 mld na TVP, ale od jutra wszyscy będą mieli gości” – dodał.

Otoka-Frąckiewicz zasugerował tym samym, że jeżeli Andrzej Duda zawetuje ustawę, wówczas Polacy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli. Te z kolei miałyby wykazać, ilu z nich faktycznie płaci abonament radiowo-telewizyjny.

 

 

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ