Ewa Chodakowska apeluje do fanów, „Regularnie dezynfekuj swój telefon”

Ewa Chodakowska
Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska przestrzega swoich fanów przed koronawirusem. Wymienia najważniejsze zasady, do których powinno się w tym trudnym czasie dostosować. Jej wpis zaskoczył wszystkich. 

Wielu celebrytów w tym trudnym czasie apeluje do swoich fanów, przestrzegając ich przed groźną chorobą zakaźną. Dzielą się oni również działaniami profilaktycznymi, które mogą zmniejszyć ryzyko zakażenia. Wśród nich znalazła się również Ewa Chodakowska, która na swoim Instagramie zamieściła poruszający wpis. Mimo ogólnej paniki i przerażenia, kobieta stara się uspokoić nieco swoich obserwatorów.

„Modle się za osoby słabe..
przewlekle chore ..
osoby o niskiej odporności..
osoby starsze ..
Kochane.. Przeczytałam i podaję dalej
1. Regularnie czyść ręce środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu lub myj je wodą z mydłem – myj ręce przez co najmniej 20 sekund
2. Czyść powierzchnie – takie jak siedzenia kuchenne i biurka – regularnie za pomocą środka dezynfekującego
3. Unikaj zatłoczonych miejsc, zwłaszcza jeśli zaliczasz się do osób powyżej 60. roku życia i osób z innymi problemami zdrowotnymi
4. Staraj się unikać bliskiego kontaktu z ludźmi, którzy wykazują objawy grypopodobne
5.  Nie dotykaj ust, nosa lub oczu, zanim umyjesz ręce
6. DODAJE! Regularnie dezynfekuj SWOJ TELEFON” – (zachowania pisownia oryginalna) napisała gwiazda.

Według statystyk liczba chorych w Polsce nie jest jeszcze tak duża, porównując z innymi państwami. Warto jednak uświadomić sobie, jakie działania profilaktyczne należy zastosować, żeby uniknąć zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Ewa Chodakowska podkreśla, że martwi się głównie o osoby starsze. To właśnie one są osobami w największej grupie ryzyka. Dla nich wirus ten jest szczególnie niebezpieczny. Trenerka zdecydowała się również ze względu na bezpieczeństwo odwołać swoje treningi.

W Polsce jak dotąd potwierdzono 47 przypadków koronawirusa. Pierwsza śmiertelna ofiara odeszła 12 marca. Zakażenie tym wirusem najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Apeluje się jednak do mieszkańców, by nie panikowali na zapas i po prostu wdrożyli w życie działania profilaktyczne. Śmiało można stwierdzić, że koronawirus sparaliżował cały świat. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja jak najszybciej się ustabilizuje.