Jarosław Jakimowicz atakuje Trzaskowskiego. Padł poważny zarzut

Jarosław Jakimowicz zaatakował na Facebooku prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Padł poważny zarzut wobec obecnego gospodarza stolicy. Znany aktor skomentował bieżącą postawę polityka PO, a także wrócił do niedawnej awarii rur ściekowych w Czajce. Co na to internauci?

Jarosław Jakimowicz już od co najmniej kilku miesięcy ostro krytykuje opozycję. Aktor znany z wielu polskich filmów i serialu nie ukrywa, iż reprezentuje poglądy zbliżone do Prawa i Sprawiedliwości. Taka postawa rzecz jasna nie podoba się wielu odbiorcom. Jakimowicz zdaje się jednak nie przejmować krytyką i mówi to, co myśli. Tym bardziej, że dzięki temu zyskał sympatię ogromnej rzeszy zwolenników partii rządzącej.

W dobie paniki spowodowanej pandemią koronawirusa nie brakuje zarzutów wobec obozu rządzącego. Opozycja twierdzi, że działania polskich władz są opieszałe i okażą się nieskuteczne. Tak uważają zarówno politycy opozycji, jak i przychylni im dziennikarze i komentatorzy – m.in. Jarosław Kuźniar. Jednakże druga strona też potrafi mocno odpowiedzieć. Właśnie zrobił to Jarosław Jakimowicz.

O co konkretnie poszło? Otóż siły opozycyjne dzień w dzień zadają masę pytań premierowi, prezydentowi i politykom PiS ogółem. Działania naszych władz porównuje się z poczynaniami innych rządów. Pandemia ledwo się „rozkręciła”, a wielu już pyta zaaferowane władze np. o rekompensaty dla przedsiębiorców. Czy jednak opozycja zaabsorbowana atakowaniem rządu nie zapomina sama działać?

Jakimowicz do Trzaskowskiego: porzuciłeś warszawiaków

Jarosław Jakimowicz uważa, że zapomina. Aktor nie omieszkał nawet wystosować dość poważnego zarzutu pod adresem Rafała Trzaskowskiego. Jego zdaniem, prezydent Warszawy zostawił mieszkańców stolicy samym sobie. To nawiązanie do bardzo małej aktywności, jaką Rafał Trzaskowski wykazuje w obliczu szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa z Wuhan.

„BOHATERSKA POSTAWA PREZYDENTA TRZASKOWSKIEGO, KTÓRY PORZUCIŁ WARSZAWIAKÓW. Może i lepiej bo pokazał swoje kompetencje jak była awaria w Czajce!” – grzmi na Facebooku Jarosław Jakimowicz. Załącza ponadto mem sugerujący, że Rafał Trzaskowski ukrywa się w kanałach ściekowych.

https://www.facebook.com/2286951037999622/photos/a.2286960381332021/3339800652714650

Czy prezydent Rafał Trzaskowski weźmie sobie do serca słowa aktora? Na pewno wielu warszawiaków oczekiwałoby jakichkolwiek klarownych komunikatów ze strony władz stolicy.

źródło: otopress.pl, newscafe.pl