A

Andrzej Duda wydał oświadczenie w sprawie pensji. Będą duże zmiany

Andrzej Duda wydał oświadczenie w sprawie pensji. Będą duże zmiany
Andrzej Duda wydał dziś bardzo ważne oświadczenie, które dotyczy obywateli naszego kraju. Chodzi o pensje, które mają ulec zmianie z powodu pandemii koronawirusa. Zmiany będą naprawdę duże. 

Prezydent podczas dzisiejszej konferencji prasowej powiadomił Polaków o nadchodzących zmianach. Z uwagi na obecnie panującą sytuację na całym świecie, wszyscy obawiają się o gospodarkę i finanse. Andrzej Duda w końcu zabrał głos w tej sprawie, chcąc uspokoić obywateli. Zmiany, które zapowiedział, mogą mieć ogromny wpływ na to, jak będą wyglądały pensje Polaków.

Prezydent razem z premierem, Mateuszem Morawieckim, ogłosili podczas konferencji prasowej, jak rząd ma zamiar wspomóc krajową gospodarkę. Nie da się nie zauważyć, że w czasie panującej pandemii jest ona narażona na ogromne straty. Wiele przedsiębiorstw zostało dotkniętych kryzysem przestojowym.

Andrzej Duda poinformował, że przygotowali spore zmiany, które dotyczą nie tylko pracodawców, ale również pracowników. 

W związku z pandemią duża ilość osób ze względu na zamknięcie miejsca pracy musi zostać w domu. W tym czasie zostają oni bez żadnego dochodu. Niektórzy mają szanse uzyskać zasiłek na dziecko, ponieważ sprawując opiekę nad pociechą do 8 roku życia, należy im się taka pomoc. Jednak osoby pracujące na tak zwanych „śmieciowych” umowach mogą spodziewać się tego, że pracodawca wyśle ich na bezpłatny urlop. Zamknięte sklepy nie będą przynosiły dochodów, a co za tym idzie, pracodawcy nie będą mieli wystarczającej ilości pieniędzy na pokrycie pensji niepracujących pracowników. Dlatego też rząd wymyślił sposób na to, by rozwiązać problem przedsiębiorców, którzy zostali bez dochodów.

Prezydent oznajmił, że w związku z pandemią planuje się odroczenie składek ZUS i możliwość rozłożenia ich na raty. Z kolei osoby prowadzące własne działalności otrzymają pomoc w wypłacie wynagrodzeń swoim pracownikom.

Na koniec Andrzej Duda podkreślił, że w zaistniałej sytuacji bardzo ważne jest wspieranie służby zdrowia. Potwierdził również, że osobiście zwróci się do Sekretarza Generalnego Komunistycznej Partii Chin o dostarczenie Polsce dodatkowych środków ochrony osobistej.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ