2

21-latka zmarła z powodu koronawirusa. Alarmujące doniesienia

21-latka zmarła z powodu koronawirusa. Alarmujące doniesienia
Chloe Middleton, 21-latka mieszkanka High Wycombe w Wielkiej Brytanii zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem. Jak poinformowała rodzina zmarłej, kobieta nie cierpiała na żadną chorobę towarzyszącą.

W mediach niezwykle często możemy usłyszeć opinię, że koronawirus w znacznej większości przypadków dotyka ludzi starszych. Młodsze osoby, u których wystąpi zakażenie, przechodzą chorobę łagodnie, zdarza się nawet, że bezobjawowo. Jak donosi brytyjski „The Sun” nie należy tego traktować za pewnik.

Chloe Middleton, 21-latka, jest jak dotąd najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii. O śmierci córki poinformowała na profilu w mediach społecznościowych Diane Middleton, jednocześnie apelując o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie niezbędnych zasad higieny

Wszystkim ludziom, którzy myślą, że to tylko wirus, mówię – proszę pomyśleć jeszcze raz. Mówię z osobistego doświadczenia, ten tak zwany wirus odebrał życie mojej 21-letniej córce – apelowała na Facebooku matka zmarłej.

W podobnym tonie wypowiedziała się także ciotka 21-latki, Emily Mistry

Moja piękna, życzliwa 21-letnia siostrzenica Chloe zmarła z powodu Covid-19. Nie miała żadnych towarzyszących problemów zdrowotnych. Moi bliscy przechodzą przez niewyobrażalny ból, jesteśmy zdruzgotani ponad wszelkie pojęcie – napisała na swoim profilu, Emily Mistry.

21-latka najmłodszą ofiarą koronawirusa na Wyspach

Wcześniejsze doniesienia prasowe mówiły o innym przypadku śmierci młodej osoby w związku z koronawirusem. 18-letni mieszkaniec brytyjskiego Coventry, zmarł w minioną niedzielę. Monitorujący sprawę lekarze przekazali informację, że nastolatek cierpiał na choroby towarzyszące, które bezpośrednio przyczyniły się do jego śmierci.

Najnowsze dane mówią, że w Wielkiej Brytanii zakażonych jest ponad 8 tys. osób. Śmierć z powodu koronawirusa poniosły 442 osoby. W związku z drastycznym podwyższeniem liczby zakażeń, premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson podjął radykalne kroki, dlatego aby zahamować pandemię. W poniedziałkowym orędziu przekazał, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą opuszczać swoje domy, jedynie w przypadku najpilniejszych potrzeb, na przykład zakupów, czy wizyt u lekarza.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ