C

Czy można wyjść na spacer lub pobiegać? Jacek Sasin mówi wprost

Czy można wyjść na spacer lub pobiegać? Jacek Sasin mówi wprost
Nowe ograniczenia, które rząd nałożył na Polaków, w związku z epidemią, budzą sporo wątpliwości. Wielu rodaków zastanawia się m.in., czy mogą wyjść na spacer. Głos w tej sprawie zabrał minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Nowe zasady postępowania ws. epidemii zakładają m.in. zakaz opuszczania domów w błahych sprawach. Wyjść z mieszkania można jedynie w przypadku zrobienia zakupów, czy udania się do apteki.

Wielu Polaków zastanawia się jednak, czy mogą np. wyjść na spacer lub pobiegać, w ramach zachowania dobrej formy fizycznej. Zdania się podzielone. Wątpliwości postanowił rozwiać jednak minister, Jacek Sasin.

Polityk podczas rozmowy na antenie Radia ZET przedstawił jasne stanowisko w tej sprawie. „Lasy Państwowe, o ile mi wiadomo, wprowadziły zakaz wstępu do lasu, właśnie po to, żeby się tam nie gromadzić. Spacery, bo traktuję to pytanie szerzej, w tym rozporządzeniu, które zostało wczoraj wydane, bardzo wyraźnie jest zapisane, że to wychodzenie dozwolone w tych wypadkach niezbędnie potrzebnych do funkcjonowania i do życia” – powiedział.

„Jeśli ktoś z nas uzna, że ten jeden spacer dziennie czy jakaś inna aktywność sportowa, bieganie czy rower, raz dziennie powtarzam, jest niezbędna do życia, to oczywiście nie będziemy tego zabraniać” – dodał.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ