D

Dziennikarz uspokaja ws. koronawirusa. Pokazał dane

Dziennikarz uspokaja ws. koronawirusa. Pokazał dane
Łukasz Warzecha uspokaja Polaków ws. koronawirusa. Dziennikarz opublikował dane, które mają wskazywać, że epidemia nie jest aż tak groźna.

Epidemia koronawirusa szaleje w najlepsze. W Polsce jest coraz więcej ofiar tej choroby. Rośnie też liczba zachorowań. Dziś w naszym kraju najprawdopodobniej przebije ona tysiąc.

Wielu Polaków jest bardzo zaniepokojonych. Zwłaszcza po ostatnich obostrzeniach, które wprowadził rząd. Głos ws. paniki, która pomału wybucha zabrał dziennikarz Łukasz Warzecha. Dziennikarz zamieścił wpis w serwisie Twitter, w którym podał dane statystyczne.

„Tylko przypomnę: według oficjalnej statystyki COVID-19 dotknął obecnie 2 tysięczne (0,002) procenta polskiej populacji” – napisał Warzecha na swoim profilu społecznościowym.

Pod wpisem dziennikarza pojawiło się mnóstwo komentarzy. „Gdy COVID dotknie 0.01 procenta populacji szpitale się wypełnią i zobaczymy sceny jak z Włoch” – napisał jeden z internautów.

„To tylko oficjalnie potwierdzone przypadki. 80 % zakażonych nie ma nawet żadnych objawów, więc nie ma się co oszukiwać – te liczby nie mają niestety żadnego związku z rzeczywistością” – stwierdził inny.

Popularne na otopress.pl

Loading RSS FeedKONIECZNIE ZOBACZ