K

Książę Karol chory na koronawirusa, poruszenie w pałacu Buckingham

Książę Karol chory na koronawirusa, poruszenie w pałacu Buckingham
Książę Karol zarażony koronawirusem. Brytyjskie i amerykańskie media huczą od tej tragicznej wieści. Wywołało to ogromne poruszenie nie tylko wsród obywateli Wielkiej Brytanii, ale również na całym świecie. BBC podaje informacje dotyczące samopoczucia członka rodziny królewskiej. 

W środę, 25 marca przed południem cały świat obiegła wiadomość o tym, że w organizmie 71-letniego księcia Karola wykryto obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy księcia Walii i księżnej Kornwalii podaje, że żonę zakażonego także poddano testom laboratoryjnym. Podkreśla również, że książę nie czuje się źle, a zakażenie na razie przebiega bardzo łagodnie.

Z oświadczenia wydanego przez Clarence House wynika, że książę „przejawia łagodne objawy, ale pozostaje w dobrym zdrowiu, a przez ostatnich kilka dni pracował z domu„. Książę Karol i jego żona Camilla przebywają obecnie w ich domu w Szkocji. Będą tam przebywać przez cały czas trwania kwarantanny.

Na tę chwilę jednak nie można ustalić, od kogo książę zaraził się wirusem. Wszystko przez to, że w ciągu ostatnich tygodni wykonał ogromną ilość zadań w swojej publicznej roli. Wszyscy trzymają kciuki za to, by członek rodziny królewskiej jak najszybciej wrócił do zdrowia. Wiadomo, że ze względu na wiek, jest w grupie dużego ryzyka, zatem obawy o jego stan nie są bezpodstawne.

Koronawirus wciąż paraliżuje cały świat. Ministerstwo Zdrowia podało informacje, że w naszym kraju odnotowano już 927 przypadków potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 12 osób zmarło z powodu zakażenia. Liczba ta wciąż rośnie, mimo podjęcia radykalnych działań. Warto pamiętać o tym, by przestrzegać wszystkich działań profilaktycznych, których celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ