P

Polska dziennikarka we Włoszech zabrała głos. Mocny wpis i zdjęcie

Polska dziennikarka we Włoszech zabrała głos. Mocny wpis i zdjęcie
Magdalena Wolińska, dziennikarka TVP, korespondentka z Włoch, zamieściła mocny wpis na Twitterze. Odniosła się w nim do dramatycznej sytuacji, jaka ma miejsce na Półwyspie Apenińskim.

Epidemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo we Włoszech. Codziennie umiera tam po kilkaset osób, a szpitale „nie wyrabiają” z przyjmowaniem kolejnych zakażonych. W epicentrum zdarzeń cały czas znajduje się polska dziennikarka, Małgorzata Wolińska, która przekazuje relacje dla TVP.

Każdego dnia Telewizja Publiczna łączy się z reporterką, która niestety zwykle nie ma dla Polaków najlepszych wieści. Wolińska aktywnie udziela się również w mediach społecznościowych. Niedawno zamieściła na Twitterze bardzo mocny wpis.

„Koronawirus we Włoszech nie hamuje. Wczoraj 743 ofiary” – napisała. „Nowe restrykcje rządu: do 3 tys€ kary za łamanie zakazów,do 5 lat więzienia dla chorych,którzy łamią kwarantannę” – dodała.

Dziennikarka zdradziła też, że rząd będzie używał dronów oraz specjalnych aplikacji do „tropienia” mieszkańców. Jest to bowiem jedyny sposób, aby mieszkańcy nie łamali zakazów. „Kiedy to się skończy” – zakończyła.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ