R

Ratownik zaatakowany przez pacjenta. Mężczyzna ma rany kłute

Ratownik zaatakowany przez pacjenta. Mężczyzna ma rany kłute
Ratownik medyczny zaatakowany przez pacjenta. Mężczyzna trafił do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pacjent, który zaatakował mężczyznę, najprawdopodobniej był objęty kwarantanną po powrocie z zagranicy. 

Media donoszą, że w nocy z wtorku na środę pacjent zaatakował nożem jednego z ratowników medycznych. Podobno do zdarzenia doszło na autostradzie A4 niedaleko Legnicy, a mężczyznę przewożono do szpitala w Bolesławcu. Według informatorów poszkodowany ratownik trafił do szpitala z licznymi ranami kłutymi klatki piersiowej. Okazuje się jednak, że stan jego zdrowia nie jest aż tak ciężki. Pozytywną wiadomością jest również to, że wszystko wskazuje na to, że wyjdzie z tego bez poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Według nieoficjalnych informacji pacjent wrócił jakiś czas temu z zagranicy. Mężczyznę prawdopodobnie poddano kwarantannie, którą miał odbywać u swojej rodziny. Zachowywał się on jednak bardzo nietypowo, co zaniepokoiło rodzinę. Szybko podjęli oni decyzję, by wezwać ratowników. Zespół, który pojawił się na miejscu, zdecydował, że najlepszą decyzją będzie przewiezienie go do placówki zakaźnej w Bolesławcu. Pojawił się również pomysł, żeby następnie odwieźć go do szpitala psychiatrycznego. Ratownicy twierdzą, że większość czasu podczas transportu pacjent był spokojny, nagle jednak wyjął nóż i zadał nim kilka ciosów w klatkę piersiową ratownika. W wyniku ataku, w karetce zrobiło się niemałe zamieszanie, a mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

– Z informacji, które przed momentem uzyskałam, wynika, że stan pokrzywdzonego nie zagraża jego życiu. Nie chcę jednak mówić o konkretnych ranach, które poniósł. Policja zatrzymała sprawcę. W sprawie pojawia się wątek koronawirusa, ale na tę chwilę nie potwierdzam, że sprawca zdarzenia był poddany kwarantannie. Badane są wszystkie wątki – mówi Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W środę rano policji udało się zatrzymać napastnika, a ranny ratownik przebywa obecnie w szpitalu w Bolesławcu. Wszyscy trzymają kciuki za jak najszybszy powrót mężczyzny do zdrowia.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ