W

Wpis Owsiaka bije rekordy. „Wszystkie ręce na pokład”

Wpis Owsiaka bije rekordy. „Wszystkie ręce na pokład”
Jerzy Owsiak aktywnie angażuje się w walkę z koronawirusem w Polsce. Szef WOŚP pomaga szpitalom oraz służbie zdrowia. Teraz opublikował informację o nowych działaniach.

Jerzy Owsiak zamieścił na Facebooku wpis, w którym poinformował o nowych działaniach ws. walki z koronawirusem w Polsce. Szef WOŚP oznajmił, że współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej. O co chodzi?

„Od wczoraj próbujemy razem z Ministerstwem Obrony Narodowej skonfigurować transport z Chin zamówionych przez nas osobistych pakietów ochronnych i kardiomonitorów. Super, że po liście, a później mojej informacji w TVN24, natychmiast odezwało się do nas Ministerstwo Obrony Narodowej. Bardzo konkretna rozmowa i trzymajmy kciuki, aby transport się powiódł, a co najważniejsze – by odbył się bezpośrednio na trasie Chiny – Polska” – napisał Owsiak na Facebooku.

Działacz zdradził również, że jego fundacja zamówiła 3 tysiące testów dla jednego z laboratoriów w Łodzi. „Teraz jego praca pomoże Łodzi i okolicom przeprowadzać sprawnie testy na koronawirusa. W Polsce działa kilkadziesiąt podobnych laboratoriów, zbieramy informacje na temat testów, które są przez nich używane. Fundacja rozważa także zakup dodatkowych partii testów. Te dla Łodzi kosztowały 190 612,22 zł” – dodał.

Wpis Owsiaka odbił się szerokim echem wśród internautów. Polubiła go gigantyczna liczba użytkowników polskiego Facebooka.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ