K

Koronawirus w Polsce. Kolejny śmiertelny przypadek

Koronawirus w Polsce. Kolejny śmiertelny przypadek
Koronawirus wciąż zbiera żniwo. Kolejna śmiertelna ofiara w Polsce i ciągły wzrost nowych przypadków potwierdzonych testami laboratoryjnymi. Przedstawiamy najnowsze dane. 

Chorobę COVID-19 wywołuje wirus SARS-CoV-2. Już od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. Początkowo wirus zaatakował Chiny, gdzie zmarła ogromna ilość ludzi. Szybko jednak zaczął się on rozprzestrzeniać po całym świecie i już w drugiej połowie marca liczba chorych we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji była dużo wyższa niż w Chinach. W związku z zaistniałą sytuacją w Polsce obowiązuje stan epidemii.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To aż 34 osoby. Resort podaje, że nowe przypadki dotyczą 9 osób z województwa lubelskiego, 6 z województwa śląskiego, 4 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 3 z pomorskiego, 3 z województwa wielkopolskiego, 3 z małopolskiego, 3 z warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Oprócz nowych przypadków, Ministerstwo Zdrowia przekazało również kolejną tragiczną informację o kolejnej zmarłej osobie. To kolejna śmiertelna ofiara koronawirusa w naszym kraju.

„Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19” – podaje resort do informacji publicznej.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w naszym kraju to już 1085 osób. W tym 14 osób zmarło. Mimo podjęcia radykalnych działań profilaktycznych, których celem jest zmniejszenie rozprzestrzeniania się choroby, wciąż odnotowujemy nowe przypadki zakażenia. Ostatnio zostaliśmy poinformowani o zaostrzeniu panujących dotychczas zasad kwarantanny. Premier zdradza, że ma nadzieję, że po świętach wielkanocnych wszystko wróci do dawnego porządku. Obywatele kraju również mają taką nadzieję, ponieważ obecna sytuacja niejednemu spędza sen z powiek.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ