Ł

Łukasz Szumowski nie ma najlepszych wieści. Niepokojąca wypowiedź ministra zdrowia

Łukasz Szumowski nie ma najlepszych wieści. Niepokojąca wypowiedź ministra zdrowia
Łukasz Szumowski podczas jednego z ostatnich wywiadów przekazał niepokojące wieści dla obywateli naszego kraju. Jego wypowiedź zaniepokoiła wszystkich. Mężczyzna twierdzi, że nie może zapewnić tego, że scenariusz z Włoch nie powtórzy się w Polsce. 

Minister zdrowia w wywiadzie, którego udzielił na łamach portalu Gazeta.pl, odniósł się do panującej obecnie sytuacji. Mężczyzna już na samym początku pandemii wyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że najbliższe dni będą zarówno dla niego, jak i dla naszego kraju niesamowicie ciężkie. W związku z szybko rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Łukasz Szumowski i pozostali odpowiedzialni za losy naszego kraju mają ogrom pracy. W ich rękach leży przyszłość całej Polski. Decyzje, które podejmują, wiążą się z ogromną odpowiedzialnością za setki tysięcy ludzi.

W swojej wypowiedzi zaznaczył, że nie ma najlepszych wieści dla obywateli naszego kraju. Mężczyzna przyznaje, że nie może zapewnić tego, że scenariusz, jaki miał miejsce we Włoszech, nie powtórzy się w naszym kraju. Mężczyzna podkreśla również, że wszystko zależy od tego, jak my sami będziemy zachowywać się w tej sytuacji. Według niego to właśnie od nas wszystko zależy. Niestosowanie się do zaleceń kwarantanny może mieć tragiczne skutki, które będą odczuwalne dla całej Polski.

Łukasz Szumowski zaznacza, że tragiczne sytuacje, które miały miejsce we Włoszech czy Hiszpanii wcale nie zależały od ilości sprzętu w szpitalach. Nie zawiodły także przygotowania placówek medycznych czy ilość specjalistów. Minister twierdzi, że te kraje były jak najbardziej przygotowane na walkę z pandemią spowodowaną wirusem SARS-CoV-2. Ich problem polegał na tym, że obywatele nie stosowali się do zaleceń lekarzy i właśnie to spowodowało, że sytuacja nieco wymknęła się spod kontroli.

Łukasz Szumowski sugeruje, że los naszego kraju leży w naszych rękach. Jeśli sytuacja ma zostać opanowana jak najszybciej, powinniśmy niezwłocznie zastosować się do zaleceń wydawanych przez rząd, GIS i Ministerstwo Zdrowia. Jest to jedyna opcja na to, by uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce we Włoszech.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ