N

Naukowcy powiedzieli, jak żyć w czasie epidemii. To może uchronić przed chorobą

Naukowcy powiedzieli, jak żyć w czasie epidemii. To może uchronić przed chorobą
Czas epidemii koronawirusa wywołuje strach wśród Polaków. Nasi rodacy obawiają się bowiem o swoje zdrowie. Z pomocą przychodzą im naukowcy Polskiej Akademii Nauk.

Naukowcy PAN opracowali poradnik, który ma pomóc Polakom w czasie epidemii koronawirusa. Wielu z naszych rodaków w obawie przed zachorowaniem odchodzi od zmysłów. Co należy robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i ciężkiego przebiegu choroby?

Zdaniem naukowców należy przede wszystkim odstawić używki. Mowa tu alkoholu, papierosach oraz innych substancjach psychoaktywnych. Nie od dziś wiadomo bowiem, że osłabiają one nasz organizm oraz odporność.

Uczeni wskazują też, że każdy z nas powinien zadbać o to, aby się wysypiać. Istotna jest również dieta. Należy ograniczyć mięso oraz mleko i spożywać, jak najwięcej produktów wegetariańskich.

Kolejnym bardzo ważnym elementem strategii w walce z koronawirusem jest dbałość o higienę. Naukowcy podają, że oprócz zwykłego mycia rąk, należy regularnie czyścić również powierzchnie, na których przyrządzamy posiłki. Konieczna jest również dezynfekcja telefonu komórkowego, a także innych przedmiotów codziennego użytku.

Popularne na otopress.pl

Loading RSS FeedKONIECZNIE ZOBACZ