P

Polski dziennikarz mówi o koronawirusie w USA. Jego słowa dają nadzieję

Polski dziennikarz mówi o koronawirusie w USA. Jego słowa dają nadzieję
Marek Wakulski, korespondent Polskiego Radia w USA, wyraził swoją opinię nt. rozwoju koronawirusa w tym kraju. Dziennikarz pokazał pokrzepiające dane z Nowego Jorku.

Kilka dni temu WHO wskazała, że to USA mogą być nowym epicentrum epidemii koronawirusa na świecie. Najgorsza sytuacja była w Nowym Jorku, gdzie ze względu na gęstość zaludnienia choroba rozprzestrzeniała się wyjątkowo szybko. Niektórzy twierdzili nawet, że miasto może mieć gigantyczne problemy.

Okazuje się jednak, że pojawia się „światełko w tunelu”. Pisze o tym Marek Wakulski, korespondent Polskiego Radia w USA. Dziennikarz zamieścił wpis na Twitterze, do którego dołączył infografikę.

„Obiecujące wiadomości z NY. Liczba nowych przypadków COVID-2019 wzrosła o 5146 co sugeruje, że udało się zahamować wzrost wykładniczy. Wskaźnik liczby hospitalizacji podwaja się obecnie co 4,7 dnia, w niedzielę były to 2 dni” – napisał.

„Liczba hospitalizowanych w NY wynosi 3800. Jeśli tempo wzrostu tego wskaźnika nie przyspieszy, to za 10 dni potrzebnych będzie ok. 15000 łóżek szpitalnych. NY ma dużo więcej. Rząd USA dosyła też 4 tysiące respiratorów. Scenariusz włoski jest do uniknięcia. Najbliższe dni pokażą” – dodał.

Wpis Wakulskiego TUTAJ.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ