Ś

Świat oburzony słowami Prezydenta Brazylii nt. koronawirusa!

Świat oburzony słowami Prezydenta Brazylii nt. koronawirusa!
Jair Bolsonaro, Prezydent Brazylii, zabrał głos ws. pandemii koronawirusa. Jego słowa wywołały spore poruszenie na całym świecie.

Jair Bolsonaro postanowił publicznie skomentować ogólnoświatowy kryzys związany z pandemią koronawirusa. Polityk zwrócił się do przedstawicieli brazylijskich władz samorządowych. Jego zdaniem działania niektórych burmistrzów i gubernatorów „są zbrodnią”. Głowa państwa stwierdził, że „niszczą” w ten sposób Brazylię.

„Jeśli firmy nie produkują, nie płacą pensji. Jeśli gospodarka się załamie, pracownicy publiczni również nic nie otrzymają. Musimy otwierać firmy i robić wszystko, aby zachować starsze osoby w zdrowiu” – napisał na Twitterze.

Jair Bolsonaro odniósł się również do swoich obaw dotyczących ewentualnego zachorowania na chorobę Covid-19. Brazylijski prezydent stwierdził, że się nie boi, ponieważ w przeszłości był sportowcem. „Nie miałbym się czym martwić. Nawet nic bym nie poczuł, w najgorszym wypadku to byłoby jak mała grypa” – oświadczył.

Słowa Bolsonaro odbiły się szerokim echem na całym świecie. Wielu komentatorów odebrało je negatywnie. Wskazywali m.in. na Włochy czy Hiszpanię, które nie radzą sobie z dramatycznymi skutkami epidemii.

W Brazylii potwierdzono dotąd 2201 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z tego powodu zmarło 46 osób.

Popularne na otopress.pl

Loading RSS FeedKONIECZNIE ZOBACZ