S

Szumowski nie wytrzymał w Sejmie. Mocne słowa do Kidawy-Błońskiej

Szumowski nie wytrzymał w Sejmie. Mocne słowa do Kidawy-Błońskiej
Dziś w Warszawie odbywają się obrady Sejmu. Uczestniczy w nich m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef resortu medycznego podczas swojego wystąpienia zwrócił się bezpośrednio do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Epidemia koronawirusa w Polsce sprawia, że zaostrza się walka polityczna. W krytyce poczynań władz przodują politycy PO. Wśród nich m.in. kandydatka tej partii na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Polityk niedawno sugerowała, że w Polsce robi się za mało testów na obecność wirusa. Dodawała nawet, że możliwość „przetestowania się” powinien mieć każdy Polak. Podczas dzisiejszych obrad Sejmu bezpośrednio do Kidawy-Błońskiej zwrócił się minister zdrowia, Łukasz Szumowski, który nie gryzł się w język.

„Padły tutaj bardzo dziwne słowa od pani marszałek Kidawy-Błońskiej, od paru osób, które zabierały głos, mówiąc, że kłamiemy, że zatajamy informacje o liczbie testów” – powiedział. „Albo państwo nie słuchacie mediów, albo państwo nie chcecie ich słuchać, albo państwo wprowadzacie w błąd wszystkich Polaków. O liczbie testów, które rozdysponowaliśmy do laboratoriów, ja mówię od wielu, wielu dni” – dodał.

Szumowski w wypowiedziach medialnych wielokrotnie podkreślał bowiem, że rząd nic przed Polakami nie ukrywa. Niektórzy politycy opozycji nie wierzą jednak w te zapewnienia.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ