T

Tadeusz Rydzyk może dalej działać. Watykan odpowiada jednym zdaniem

Tadeusz Rydzyk może dalej działać. Watykan odpowiada jednym zdaniem
Do Watykanu trafiło pismo, którego bohaterem jest Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego aktywność. Autorzy dokumentu pragnął zaniechania działalności politycznej na antenach Radia Maryja oraz Telewizji Trwam. Odpowiedź z Watykanu nadeszła … i zawiera jedno zdanie.

Autorami pisma są Adam N. oraz Witold M., którzy od 2017 roku apelowali w sieci „o ukrócenie politycznej działalności ojca Tadeusza Rydzyka”. Następnie sprawa trafiła do kanadyjskiego polityka polskiego pochodzenia, Thomasa Lukaszuka. Polityk sprawę przekazał do Watykanu.

Dokument, którego główną postacią jest Tadeusz Rydzyk został dostarczony do Watykanu wraz z załącznikiem zawierającym ponad 100 tys. podpisów poparcia. List spotkał się z odpowiedzią ze strony watykańskiego dyplomaty, Luigi Roberto Cona

Polecono mi przekazanie Panu, że obawy podniesione przez Pana w liście do Jego Świętobliwości Franciszka zostały odnotowane – napisał Luigi Roberto Cona. Jak donosi portal Onet.pl, oprócz tego w dokumencie znalazły się wyłącznie zwroty grzecznościowe.

Tadeusz Rydzyk nie komentuje, a Lukaszuk zapowiada kolejne działania

Co się okazuje, Thomas Lukaszuk na jednym liście nie ma zamiaru poprzestać. Do Watykanu zostały nadesłane kolejne dokumenty, jak relacjonuje w rozmowie z Onetem, Lukaszuk zawarł w nich apel o to, aby „Stolica Apostolska poza odnotowaniem naszych obaw zapewniła, że zajmie się sprawą łamania praw człowieka przez Ojca Rydzyka”.

Również autorzy pierwotnej petycji sceptycznie podchodzą do odpowiedzi Watykanu. Ich zdaniem, aby ukrócić działania, które wykonuje Tadeusz Rydzyk potrzebna jest stanowcza reakcja ze strony międzynarodowych mediów.

Przypomnijmy, przed kilkoma dniami Ojciec Tadeusz Rydzyk pomimo trwającej pandemii, zaapelował o wsparcie dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. Odezwa Ojca Rydzyka w znacznej większości spotkała się ze stanowczym oburzeniem.

Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, ponieważ jesteśmy w tej trudnej sytuacji.” – czytamy w oświadczeniu Tadeusza Rydzyk. Szerzej o tej sprawie piszemy tutaj.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ