T

Trener polskich siatkarzy mieszka we Włoszech. Wyraził swoją opinię nt. epidemii w tym kraju

Trener polskich siatkarzy mieszka we Włoszech. Wyraził swoją opinię nt. epidemii w tym kraju
Vital Heynen, belgijski trener polskich siatkarzy, udzielił wywiadu serwisowi Sportowe Fakty. Podczas rozmowy powiedział o tym, jak żyje mu się we Włoszech, gdzie epidemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo.

 

„Strach jest widoczny. Zaczął być, gdy liczba śmiertelnych ofiar zaczęła szybko rosnąć. Jeśli w sklepie widzisz, że zazwyczaj otwarci, pogodni Włosi nie uśmiechają się i zachowują dystans, to wiesz, że panuje groza. Da się wyczuć, że mentalność tych ludzi się zmieniła” – powiedział Heynen, który mieszka w Italii.

Trener reprezentacji Polski w siatkówce przyznał, że we Włoszech koronawirus faktycznie może rozprzestrzeniać się szybciej niż w innych krajach. Jak twierdzi, ma to związek z mentalnością mieszkańców tego kraju.

„Kultury danego kraju nie da się zmienić z dnia na dzień. Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem i jaki mają styl życia. To kultura fizycznego kontaktu, wspólnego spędzania czasu poza domem. Przyjazny kraj przyjaznych ludzi, wirus ma się w takim dobrze” – stwierdził.

Belg stanowczo sprzeciwił się jednak sugestiom, które zrzucają na Włochów winę za rozwój epidemii w całej Europie. „Obwinianie Włochów, w ogóle obwinianie kogokolwiek, nie podoba mi się. Lepiej szukać rozwiązania, niż winnych” – powiedział.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ