Z

Zamiast przestrzegać kwarantanny, wybrał się na ryby. Zjadł go krokodyl

Zamiast przestrzegać kwarantanny, wybrał się na ryby. Zjadł go krokodyl
Nie koronawirus, a krokodyl doprowadził do śmierci jednego z mieszkańców Rwandy. Mężczyzna zamiast dostosować się do wprowadzonych reguł i obostrzeń, postanowił udać się na ryby.

Do tragedii doszło w środę w dystrykcie Kamonyi, w Rwandzie. Mężczyzna, którego tożsamość nie została przekazana do mediów, postanowił zignorować nakaz kwarantanny i zamiast w domu, wyruszył na ryby. Eskapada zakończyła się dramatycznie, ponieważ szczątki mężczyzny znaleziono w rzece Nyabarongo, a jak donoszą afrykańskie media, rybaka zjadł krokodyl

– To bardzo przykre wieści. Jest nam tym bardziej smutno mówić o tym incydencie mając świadomość, że gdyby zmarły okazał solidarność i nie wychodził z domu, tej tragedii mogliśmy uniknąć – tłumaczyła w rozmowie z BBC Alice Kaytesi, burmistrz prowincji Kamonyi w Rwandzie. Kaytesi dodała także, że to jeden z nielicznych przypadków, kiedy kwarantanna jest w kraju łamana.

Krokodyl to nie jedyne zagrożenie w Rwandzie

Przypomnijmy, władze Rwandy wzorem między innymi krajów europejskich podjęły decyzję o wprowadzeniu całkowitej kwarantanny. Porządku pilnują patrolujący ulice policjanci, natomiast mieszkańcy Rwandy mogą opuścić domy tylko pod warunkiem najbardziej pilnych spraw. Do nich należą na przykład zakupy. Z kolei pielęgniarki, lekarze, pracownicy sklepów spożywczych oraz dziennikarze, to jedyne osoby, które mogą swobodnie poruszać się po kraju.

Jak widać, jednak nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zakazów, a powodem śmierci może być nie tylko koronawirus, a krokodyl.

Jak dotychczas, w Rwandzie potwierdzono ponad 40 przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Wedle ekspertów Afryka może być „tykającą bombą”, jeżeli mowa o zakażeniach koronawirusem. Wynika to między innymi z braku odpowiedniego zaplecza związanego z bezpieczeństwem, organizacją, czy standardami sanitarnymi. Najnowsze informacje podają, że w całej Afryce zakażonych jest ponad 2 tysiące osób, 62 osoby zmarły.

Więcej informacji na temat koronawirusa w Afryce, można znaleźć na stronie Światowej Organizacji Zdrowia: http://www.afro.who.int

 

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ