Polski poseł wie, co robić, by pokonać koronawirusa. „Jedyny sposób”

Koronawirus
Koronawirus

Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia, twierdzi, że wie, co zrobić, by pokonać koronawirusa. Polityk przyznaje, że próbuje forsować swoją tezę w kręgach rządowych.

Poseł w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press przyznaje, że jest tylko jeden sposób na pokonanie koronawirusa. Ten sam sposób sprawi również, że szybciej zacznie działać gospodarka, dzięki czemu unikniemy tragicznych konsekwencji jej zapaści.

„Jedynym sposobem na powstrzymanie epidemii koronawirusa są masowe testy. Ale nie w sensie, że każdy kto chce, tylko każdy, kto miał kontakt z zakażonym, powinien przejść test” – mówi Sośnierz, który w przeszłości piastował funkcję prezesa NFZ.

Sośnierz wskazał również, do którego momentu powinna trwać izolacja społeczeństwa. „Ludzi izolujemy, bo my w tej chwili – i słusznie – na początku, kiedy nie potrafimy „złapać” koronawirusa, izolujemy od niego społeczeństwo. Ten proces natomiast trzeba odwrócić. Ludzi zakażonych jest dużo mniej niż tych, którzy nie mają tego wirusa. To nie jest proste, ale trzeba się nauczyć wyławiać tych, którzy maja wirusa i to ich izolować od reszty. A reszta niech pracuje i funkcjonuje normalnie” – powiedział.

Polityk wyraził również swoją opinię ws. polskiej służby zdrowia. Czy jego zdaniem jest gotowa na walkę z epidemią? „Trzeba zwrócić uwagę, że masowe zakażenia powstały teraz w placówkach medycznych. To znaczy, że źle chronimy pracowników i wykonujemy mało testów. Oba problemy powinny być rozwiązane. Kilkadziesiąt tysięcy pracowników służby zdrowia powinno być bardzo dobrze wyposażonych” – stwierdził.