Zwrot akcji w sprawie Tesco. Sieć przekazała Polakom świetne informacje

Tesco Polska

Tesco ma w Polsce sporo stałych, wieloletnich klientów. Choć Brytyjczycy od lat przegrywają rywalizację z dyskontami (głównie Lidl i Biedronka), to charakterystyka marketów wciąż przypada do gustu wielu klientom. Nic więc dziwnego, że wieści o możliwym wycofaniu się Tesco z Polski nie wzbudzały entuzjazmu.

Jedna z pierwszych sieci hipermarketów w Polsce, a zarazem jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Europie. Brytyjska marka ma bardzo silną pozycję na Wyspach i chociażby u naszych południowych sąsiadów. U nas natomiast sieci wiodło się coraz gorzej.

Jednakże oto nadeszło szczęście w nieszczęściu. Jak nietrudno się domyślić, mowa o pandemii, która paraliżuje życie większości z nas. Dla handlu detalicznego jest to jednak bardzo ciekawy okres. Co wynika najnowszego komunikatu zamieszczonego na oficjalnej stronie polskiego Tesco? Otóż brytyjska sieć, która w błyskawicznym tempie traciła ostatnio sklepy w Polsce, w końcu wzięła głęboki oddech. Oznacza to, że nieśpiąca konkurencja – Biedronka, Lidl czy Carrefour – wciąż musi mieć oko na brytyjskiego „staruszka”.

Tesco przekazuje świetne wieści – Biedronka i Lidl wciąż na baczności

Tłumy gromadzące się w sklepach, celem kompletowania potężnych zapasów, jak widać zostawiły w kasach tak duże środki, że właściciele Tesco mogą przemyśleć jeszcze wycofanie się z polskiego rynku. Na to przynajmniej mogłyby wskazywać podjęte działania, o których czytamy w komunikacie prasowym.

W ciągu ostatnich 2 tygodni dołączyło do nas 650 nowych kolegów i koleżanek, którzy tymczasowo wspierają nasze sklepy, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na dostęp do niezbędnych produktów – przekazuje biuro prasowe sieci Tesco w Polsce.

Ponadto dowiadujemy się, iż sieć ciągle prowadzi rekrutację! Pozytywnie brzmi też informacja o tym, że Tesco dało wolne pracownikom znajdującym się w grupie szczególnego ryzyka.

Cały czas prowadzimy rekrutację pracowników, by zapewnić zespołom sklepowym wsparcie w obsłudze klientów. Mogliśmy zaoferować nowe możliwości i pomoc tym, którzy czasowo nie mogą pracować w swoich stałych miejscach pracy. Chronimy również koleżanki i kolegów z grup podwyższonego ryzyka (w wieku 65 lat i starszych oraz kobiety w ciąży), oferując im możliwość wzięcia wolnego i jednocześnie będąc w stanie zapewnić zastępstwa na ich stanowiskach – informuje Tesco.

 

Tesco dziękuje nowym pracownikom za wsparcie
Tesco dziękuje nowym pracownikom za wsparcie

 

  1. POPULARNE DZISIAJ: Biedronka przecenia pożądany produkt do minimum. Będą jeszcze większe tłumy
  2. POPULARNE DZISIAJ: Koniec z limitem osób. Biedronka w trybie pilnym wprowadza zmiany
  3. POPULARNE DZISIAJ: Dorota Gawryluk już wkrótce w TVP? Elektryzujące wieści z Woronicza
  4. POPULARNE DZISIAJ: Zaskakujące wieści ws. 500 plus. Kaczyński chciał to przykryć

źródło: otopress.pl, tesco.pl