Strona główna OTOPRESS Wiadomości Pozostałe wiadomości Burza wokół rocznicy katastrofy smoleńskiej. Politycy PiS złamali prawo?

Burza wokół rocznicy katastrofy smoleńskiej. Politycy PiS złamali prawo?

10. rocznica katastrofy smoleńskiej przebiega niestety, w specyficznych warunkach. W związku z pandemią koronawirusa i zaostrzeniem przepisów odnośnie do kwarantanny, wszyscy powinni pozostać w domach. Politycy PiS zdają się nie mieć na uwadze obowiązujących zakazów i tłumnie pojawili się pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Internauci nie kryją oburzenia. 

W godzinach porannych odbyły się uroczystości związane z 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Politycy PiS byli reprezentowani przez kilkudziesięciosobową delegację, która stawiła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Wieńce pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego złożyli między innymi: prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, czy premier Mateusz Morawiecki. Pojawiła się także marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

- REKLAMA -

Obchody 10. rocznicy tragedii w Smoleńsku transmitowano na antenach stacji telewizyjnych. Pojawiły się również zdjęcia, dokumentujące całą sytuację. Politycy PiS tłumnie zgromadzeni pod pomnikiem oddawali hołd zmarłym, a internauci zaczęli zadawać pytania. Jak to się ma do obowiązujących przepisów w związku z kwarantanną?

– Nie mogę pojechać do rodziny na święta, nie mogę posiedzieć parku. Nie mogę normalnie się przemieszczać i wszystko to rozumiem, bo w końcu pandemia. Ale jak widzę, że niektórzy mogą sobie dzisiaj robić obchody na kilkadziesiąt osób, to po prostu trafia mnie szlag – reaguje na Twitterze Jakub Pietrzak, asystent posła Andrzeja Rozenka.

- REKLAMA -

Szokujący wpis Iwony Hartwich o Kaczyńskim. Przesadziła?

PiS może więcej?

Internauci mocno zareagowali na obchody katastrofy smoleńskiej. Wobec ostatnio wprowadzonych obostrzeń, sytuacja, w której w jednym miejscu spotyka się kilkadziesiąt osób bez odpowiedniego zabezpieczenia wywołała skrajne reakcje.

– W czasie kiedy Polki i Polacy nie mogą wejść do lasu, czy jechać umyć samochodu, Kaczyński i świta PiS organizuje zgromadzenie przed pomnikiem smoleńskim. Pamięć za tymi, którzy zginęli jest ważna, ale zdrowie swoje i innych jest ważniejsze – możemy przeczytać w jednym z wpisów na Twitterze.

PiS zdradzony? Gowin i Sikorski "dogadują się" na Twitterze

Co ciekawe, zdaniem przedstawicieli policji, nie mowy o naruszeniu obowiązujących przepisów.

– W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie jak prowadzący relacje dziennikarze – czytamy w komunikacie zamieszczonym na profilu Komendy Stołecznej Policji.

Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x